Miegamojo reikalai ir neuronų grandinėlės⛓️

Miegas ir poilsis

     Ar nustebtumėte jei pasakyčiau, kad miegas ir poilsis yra du skirtingi dalykai? Kartais daug miegam, bet atsibundam dar labiau pavargę, o kartais atrodo „galėčiau ir neiti miegoti“. Šiame straipsnyje pabandysime išsiaiškinti kaip atskirti šias sąvokas ir užtikrinti kokybišką poilsį miego metu.

Nervai ir neuronai

     Įsivaizduokite, kad visi 86 milijardų neuronų jūsų smegenyse yra kaip kompiuterio “atmintukai” – laikmenos, į kurias galima įrašyti informaciją. Ta informacija įvairaus pobūdžio: nuo telefono numerio iki jūsų charakterio savybių.

     Viskas būtų kaip ir gerai, tačiau mes esame pasmerkti savo „flashiukus“ deginti alkoholio, streso, kavos ir kitų stimuliantų liepsnose. Trumpai tariant, tai stresas, o geriausias vaistas jam – nuoširdus domėjimasis ir pažinimas. Nieko neįpareigojanti informacija, kuri jums sukelia „aha“ jausmą.

     Pavyzdžiui kai išmokstate kažką naujo – sukuriate naujus „atmintukus“. Kai visiškai įvaldote šiuos naujus įgūdžius, jie nusikelia į dar subtilesnį informacijos kaupimo vienetą – jūsų elektromagnetinį lauką. Šis naujas įgūdis tapo jūsų dalele, na, o vieta, kurioje buvo saugoma laikina informacija – atsilaisvino. Tada jūs patiriate entuziazmo pliūpsnį, imate žiūrėti į viską naujomis akimis ir su dar daugiau potencialo.

     Visam šitam sudėtingam informacijos perkėlinėjimui yra būtinas ramybės metas. Ramu tada – kai nėra klausimų. Nors dažniausiai miegant klausimų mes nepastebime, bet jeigu nuėjome miegoti nuo darbų sunkia galva, tikėtina, kad lygiai taip pat ir atsikelsime. Tada žinoma miegas – menkas poilsis.

Miegamojo patarimai

     Idealiam pasaulyje jūsų miegama lova turėtų būti skirta TIK MIEGUI. Jokio telefono, jokios knygos, jokio gulinėjimo.. netgi jokio sekso! Aišku čia idealiam pasaulyje.. kuriame turime sekso kambarį..

     Kaip jau supratote, mūsų įgudžiai tampa mūsų dalimi. Taigi tuo pačiu principu, lovos ritualai tampa jūsų „miego“ dalimi. Mus supanti informacija bombarduoja mūsų energetinį lauką ir tai išlaiko smegenis budrias. Niekada neaišku ar čia telefoną išsitrauksit ar pradėsit aktyvią kardio veiklą. Išvalykite savo miegamąjį ir pagerinsite savo poilsį kelis kartus!

     Na, o prieš einant miegot jokiu būdu negalvokite apie sunkius darbus, kurie laukia rytoj. Verčiau pasidžiaukite kiek daug šiandien nuveikėte, kiek žmonių pažinote, kiek naujų dalykų sužinojote. Tai leis jums atsikelti su gera nuotaika ir diena bus dar smagesnė nei buvo vakar!

Užduotys

     Kodėl reikėtų eiti miegoti tuo pačiu metu? Būtent dėl to, kad paruošiate savo smegenis tam tikrai programai. Kūnas gauna informaciją apie paros metą ir kai mes nueiname miegoti kelias dienas iš eilės tokiu pačiu metu tai po truputį tampa mums įprastu dalyku. Tada kūnui kur kas lengviau įsijungti į ilsėjimosi režimą ir suplanuoti audinių atsistatymo, informacijos perkėlimo ir kitus darbus.

     Iš praktikos sakyčiau gal net žadintuvas „eiti miegoti“ yra svarbesnis negu „keltis“. Nes ilgainiui įpratus eiti miegoti tuo pačiu metu gauname kur kas efektyvesnį poilsį ir galime atsikelti jau ir be žadintuvo.

Ką turiu omeny sakydamas: suplanuokite savaitgalio miegą?

Nuėjimas miegoti:

  • pasistenkite bent 4 valandas iki miego nesportuoti ir nevalgyti
  • bent 1 valandą iki miego (geriausiai dvi) nežiūrėti į ekraną
  • likus pusvalandžiui iki miego pilnai nuraminti protą, pasidžiaugti už dieną
  • įsivertinti planuojamą miego trukmę.
    • Atsižvelkite, kad valanda iki vidurnakčio yra dvigubai vertingesnė nei valanda po vidurnakčio. Tarkim einant miegot 22val ir keliantis 6val, suskaičiuojame 8val miego trukmę, tačiau išsiilsime kaip už 10val.
    • Atkreipkite dėmesį į miego ciklus. Kiekvienas jų trunka 90min. Taigi, kad atsibusti būtų lengviausia, norėtumėte miegui skirti tiksliai 1,5val, 3val, 4,5val, 6val, 7,5val arba 9val. Tyrimai rodo, kad visgi 7,5val miego trukmė yra efektyviausia.
  • Žadintuvo nereikia, tiesiog įsitikinkite save, kad miegosite iki tam tikros valandos, o tada darysite šį bei tą jums svarbaus. Tai gali būti laikas sau, ankstyvas rytinis pasivaikščiojimas ar knygos paskaitymas. Tiesiog raskite veiklą kuriai tikrai norėtumėte skirti laiko ir išnaudokite savaitgalio „gulinėjimo“ laiką efektyviai.

Linkiu susirinkt lengvus taškelius!

Šiam kartui tiek!

Marius

marius ketoavocado

Grįžti į tinklaraštį