Citrinos iššūkio laiškų archyvas🍋

Laiškas nr. 1 Po truputį pradedam iššūkėlį!

pradedam issukeli

Labas! Šiandien parašiau straipsnį apie visą šitą iššūkio idėją ir kaip viskas bus toliau. Kad jums būtų drąsiau dalyvausiu kartu su jumis, bendrausime privačiai, o atradimais dalinsimės grupėje. Trumpai tariant: 

🍋Citrina tik pradžia, bet būtina ją naudot iki pat galo

🍋Iššūkis ne tik apie citrinos gėrimą, bet ir apie maistą, keto ir ne keto

🍋Bus galimybė įsitraukti į platesnes negu mityba kryptis (cirkadiniai ritmai, neurologinė sveikata etc.)

📚 Visa kelionė bus dokomentuojama ir jei pasiseks atsispindės kaip didžiulis tyrimas, padėsiantis ateities kartoms sėkmingai transformuoti gyvenimo būdą.

Bet ką aš čia pliurpiu.. paskaitykite straipsnį patys -> Skaityti įvadinį straipsnį

Kad viskas būtų dar oficialiau ir kokybiškiau, su kiekvienu iš jūsų norėsiu šnektelėti 5-15min suderinant atsakymus į klausimus ir dar geriau nustatant jūsų dabartinę situaciją.

Atrašykite į šį laišką jei esate pasiryžę tam skirti kelias minutes ir suderinsime laiką

 -----------------------------------------------------------------------------------------------------

Laiškas nr. 2 Gera pradžia - pusė darbo!

trys dalykai gerai pradziai

Jei dar nesusiskambinom trumpam interviu, būtinai parašykite, kada galėtumėte šiam reikaliukui skirti 10-15min. Tai yra būtina tam, kad iššūkyje galėčiau dar labiau atsižvelgti į kiekvieno jūsų gyvenimo būdą, pomėgius bei lūkesčius.

Na, o tiems su kuo jau pakalbėjome, dabar reiktų:

1️⃣

Ant gražaus švaraus lapo, dailiai ir tvarkingai užrašyti savo iššūkio tikslą. Kolkas negalvokite apie svorį ar apimtis. Pajauskite ir įvardinkite būseną, kurią norite pasiekti. Netolimoje ateityje plačiau apie tai parašysiu straipsniuką (tada jei reikės, galėsite patobulinti, įdėti dar daugiau energijos į tikslą)Šitą lapą pasikabinam ant šaldytuvo ar kitoje ypač gerai matomoje vietoje. Tai veiks kaip priminimas ir energijos inkaras, vis gražinantis jūsų dėmesį į citrinos iššūkį.

2️⃣ 

Pasidarykite nuotrauką asmeniniam archyvui. Kai turėsite sėkmės istoriją savo rankose prireiks šios nuotraukos, tam, kad ateityje nebebūtų nuklydimų. Tai gali būti bet kokia nuotrauka, atspindinti jūsų iššūkio pradžią: gali būti selfis arba nuotrauka prieš veidrodį.

3️⃣ 

Užsirašyti savo dienoraštyje, ar šiaip knygutėje, dabartinius kūno parametrus. Aktualiausia: svoris bei apimtys (liemuo ir klubai). Tą knygutę dėkite giliai į stalčių ir išsitrauksite tik tada, kai galėsite nuo šaldytuvo nukabinti lapą su pasiektu tikslu. 

Naujausias straipsnis kaip tai padaryti - Straipsnis apie pasimatavimą

P.S. viso iššūkio metu kviečiu dalintis įrašais bei story'iais su grotažyme #citrinosiššūkis. Taip pritrauksite dar daugiau energijos ir galbūt įtrauksite dar kažką prisijungti

 -----------------------------------------------------------------------------------------------------

 Laiškas nr. 3 Savaitės užduotėlė

kvietimas pasivaikscioti
Būsite šaunuoliai, jei iki šios savaitės galo spėsite rasti laiko pasivaikščiojimui miške. Būsite super šaunuoliai, jei rasite laiko daugiau nei vienam pasivaikščiojimui!
Kaip mus veikia grynas oras ir gamta turbūta paaiškinti nereikia? Jei ši užduotis atrodo per sunki - susisiekite, rasime alternatyvą. Na o pasidalinti vaizdais iš miško ir pakviesti kitus aktyviau vykdyti užduotėles galite KetoAvocado grupėje: Nuoroda į grupę

Žinau, kad dar tikrai ne su visais atlikau interviu ir ne su visais susitariau potencialų skambučio laiką. Jei jūs viena(s) iš tų, su kuo dar nebendravom - atrašykite (parašykite kada patogu pakalbėti ir tel.numeriuką kuriuo skambinti)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Laiškas nr. 4 Pirmieji su iššūkiu susiję išgyvenimai

emocine krize

Iš karto prašau atleidimo tų, su kuo šiadien ryte turėjom susiskambinti dėl interviu. Ištiko mini krizė, kuri pakoregavo dienotvarkę. O kam taip nebūna?

     Viena iš gausybės priežasčių, dėl ko ištiko ši "krizelė" - tam, kad galėčiau su jumis pasidalinti, suteikdamas ne tik įrankius kaip susitvarkyti, bet ir žinių kaip tai veikia. Būtent tokiu principu paremtas visas iššūkis - suprantam, pajaučiam ir važiuojam toliau. Pritaikęs asmeniškai išgrynintus metodus, panašu, kad pagaliau išsiropščiau iš duobės ir esu pasirengęs papasakoti ir jums. 

Kai nenori nieko daryti...

      Visiškai nesvarbu kas, dėl ko ir kaip atsitiko. Aišku viena - nuotaika suš**ta (čia jeigu tą būseną, kai nieko nenorim ir nieko nereikia pavadintume nuotaika). Visi, kas "lenda į akis" bus atstumti, viskas kas iki šiol buvo svarbu - pamiršta.. Lieka tik tuštuma. Iš tos tuštumos visada pakylame kaip Feniksas iš pelenų, bet prieš tai...

Emocinė detoksikacija

     Prieš tai būtina išvalyti tai, kas mums nepriklauso. Į galvą lendančios įkyrios mintys, ašaras varančios emocijos: liūdesys ir pyktis. Visa tai turi savo prasmę. Jų paskirtis - išgryninti ir atskirti tai, kas esate Jūs, nuo to, kas yra per jūsų gyvenimą suprogramuoti žmogiškieji refleksai. 

     Visai čia pat už kampo jūsų laukia ir emocinis valgymas. Taip jau buvo šimtus kartų - niekas nesikeičia tik dėl to, kad neturite aiškaus žinojimo kas vyksta. Taigi, nieko nelaukiant einam prie žinojimo.

Dopaminas- stipriausias narkotikas

      Ilgą laiką tikėjęs, kad cukrus yra stipriausias mūsų smegenys veikiantis narkotikas, supratau šį tą daugiau. Cukrų galime sukontroliuoti valgant ketukiškai, tačiau tas potraukis lieka. O pasirodo, kad problema, ne pačiame cukruje, o mūsų kūno atsake į jį. O atsakas išreiškiamas - dopamino (kitaip žinomo, kaip malonumo hormonas) išskyrimu smegenyse. 

     Jeigu jaučiatės prastai, kūnas visada prašys šio narkotiko. Vienintelis būdas efektyviai susitvarkyti, yra suprasti situaciją ir išlaukti. Iškentėti norą "pabėgti". Žinoma, kentėti gali būti skausminga, nes skausmas yra visų emocijų kilmės priežastis. Sprendimai kurie jums nepadės susitvarkyti su situacija:

📱Telefono scrolinimas
📺Serialo žiūrėjimas
👗Drabužių pirkimas
🧑‍🤝‍🧑Susitikimas su draugais 
🍷jokiu būdu ne vyno taurė
🍔ir tikrai ne valgymas

        Visa tai padės jums pabėgti iš situacijos, bet skausmas liks neišspręstas. Tai kartosis vėl ir vėl, kol galiausiai nustosite bėgę. Vienintelis garantuotas sprendimas - pabūti vieniems, neieškant pagalbos ar užuovėjos. Puikiai pasitarnaus pasivaikščiojimas ar bet kokia kita betikslė veikla. Būtent tikslas ir jo pasiekimas tiesiog duos jums dopamino ir grąžins į gyvenimo kilpą kartoti pamokų.

  Padės stiklinė citrinos vandenėlio

       Šiandien man padėjo, padės ir jums! Idealiausiai, kad šeima žinotų, jog kiekvieną dieną, nepriklausomai nuo savijautos turite pradėti nuo citrinos. Tada jie nesunkiai galės jus užvesti atgal ant kelio. 

  🍋 Citrinos gėrimas nesuteiks jums malonumo
  🍋 Vien iš šito atsigėrimo nepasieksite jokio tikslo
  🍋 Citrinos skonis primins jums, kad darote šį tą dėl savęs
  🍋 Po truputį pajausite grįžtančią energiją

       Tačiau neskubėkite. Tokią dieną neieškokite iššūkių, skirkite daugiau laiko sau. Nueikite į karštą vonią ar pasivaikščiokite miškelyje. Kai jau pajausite, kad skausmo sukurta emocijų banga nuslūgo, galite drąsiai imtis visų veiklų nuo apsipirkinėjimo iki serialo žiūrėjimo. Galite netgi pasigaminti keto picą! Tik prieš tai įsitikinkite, kad tai darote ne iš noro, o iš meilės sau 💝

  Kai jau būsite pasirengę sugrįžti galite pasinaudoti mano naujausiu straipsniu apie tikslus ir motyvaciją, tam, kad išsigrynintumėte tyrus ketinimus ir sukurtumėte palankias sąlygas šioje sveikatingumo kelionėje

  Straipsnis apie vidinę ugnelę

  P.S. susisiekėme dėl skambučio vos su 100 iš 500 dalyvių. Jei dar nepadarėte to, atrašykite į šį laiškelį nurodydami savo tel.nr ir patogų laiką, kada galėtumėte skirti 10-15min

   -----------------------------------------------------------------------------------------------------

  Laiškas nr. 5 Antras žingsnis iššūkyje

  savaitei atsisakome

  Kadangi sėkmingai savo mitybos racioną papildėme rytiniu citrinos gėrimu ir turim ką gert per dieną, atėjo laikas nuimti gėrimus, kuriuos galimai iki šiandienos geriate.

  Savo ruožtu pasirinkite vieną iš trijų variantų, kuris jums atrodo šiuo metu įveikiamas, bet nereikalauja per daug pastangų:

  1️⃣ Atsisakome gaiviųjų gėrimų.

  Limonadai ir sultys - pirmieji gėrimai, kurie turėtų palikti mūsų mitybos racioną. Vėliau ateityje rasime jiems alternatyvų, bet jei iki šiol karts nuo karto pasitaiko - dedame brūkšnį. Bent jau savaitei!

  2️⃣ Atsisakome gaiviųjų gėrimų ir alkoholio

  Vėl gi, tos pačios taisyklės: bent jau savaitei atsisakome pirmame punkte įvardintų sulčių ir limonadų, bei visų alkoholinių gėrimų. Suprantu, kad vasarą gali tai atrodyti sunkiau pasiekiama, tačiau pažadu, kad ateityje suteiksime jiems antrą šansą. Bent jau savaitei apeikime.

  3️⃣ Atsisakome gaiviųjų gėrimų, alkoholio ir pieno

  Klausite, kuo čia kaltas pienas? Nors jis negali būti kenksmingas, tačiau mūsų kelionėje anksčiau ar vėliau nuo jo teks atsiriboti. Taigi, jei be limonadų ir alkoholio jums per lengva, galite rinktis šį variantą ir bandyti savaitę be pieno. Ypač dėmesys - kavai su pienu. Keiskite pieną į grietinėlę

  Suprantu, kad kai kurie jūsų jau ilgą laiką gyvena be šių skysčių, tačiau noriu užtikrinti, kad visi esame "tame pačiame lape" ir nepraleidžiame nei vieno taškelio.

   -----------------------------------------------------------------------------------------------------

  Laiškas nr. 6 Kvietimas į Masterclass užsiėmimus

  kvietimas i masterclass

  Kvietimas skirtas tik tiems, su kuo jau bendravome telefonu ir įsitikinau, kad esate rimtai nusiteikę šiame iššūkyje.

  Jauti, kad iššūkis per lengvas? Tavo tempui čia per lėtai viskas vyksta? Norėtum įdėti dar daugiau savęs?

  O gal

  Tave tenkina greitis, bet nori nerti dar giliau? Sužinoti kas laukia netolimoje iššūkio ateityje?

  O gal

  Jauti, kad turi kuo pasidalinti? Norėtum, kad į tavo patirtis būtų atsižvelgiama planuojant iššūkio užduotis?

  KVIETIMAS

       Daugeliui mūsų savaitgalis – poilsio ir atsigavimo metas. Žinau, kad savaitgaliais kartais ir piktnaudžiaujame: miegame per ilgai, per daug atsipalaiduojam su maistu ir gėrimais. Jei išliekame budrūs ir sąmoningi, net tada kai atsipalaiduojame, užtikriname, kad per darbo savaitę pasiekti rezultatai nenublanktų.

       Kviečiu jus savaitgaliais išlikti iššūkio aktualijose. Juk po ilgos darbo savaitės tai puiki proga pasidžiaugti tuo, ką nuveikėm ir susiplanuoti kitos savaitės žygdarbius.

       Nuo šio sekmadienio kas savaitę, skirsiu valandėlę laiko savaitės pasiekimų analizei ir pasidalinimams. Tai puiki proga susidėlioti taškiukus ant „i“ ir pajausti iššūkio bendrystę, juk dalyvaujate ne vienas, o visi 500!

  🍋 Leiskite geriau jus pažinti ir mainais užtikrinsiu jums dar puikesnius rezultatus.

  🍋 Leiskite įtraukti jus į iššūkio projektavimą ir užtikrinsiu, kad kiekviena užduotis jums tiks ir patiks.

  🍋 Leiskite sau atsipalaiduoti nepametant iš akių tikslo ir šis laikas bus geriausia jūsų investicija.

  Susitiksime kiekvieną sekmadienį 9:00 video skambutyje (google meet) ir užtruksime apie 45min.

  Galėsite bendrauti su vaizdu ir garsu, tačiau suprasiu, jei iš lovos tiesiog norėsite paklausyti.

  Turinčius daugiau klausimų kviečiu prisijungti nuo 8:45

  Nespėjusiems prisijungti – video įrašas tą pačią dieną.

  Galite rinktis 3mėn, mėnesio arba savaitės narystę: 
  Prisijungti prie 🍋Masterclass🍋

  -----------------------------------------------------------------------------------------------------

  Laiškas nr. 7 Laikas pakalbėti apie maistą!🍽️ 

  balsavimas del maisto

  Kadangi nežinau kokioje tiksliai situacijoje esate šiandien, siekiu tai išsiaiškinti atlikdamas šią apklausą. Nors su tais, kuriais jau kalbėjome praliminariai išsiaiškinom, tačiau reikia tiksliai išsiaiškinti kuriai kategorijai žmonių priklausote būtent šiandien!

  0) Valgau absoliučiai viską

  1) Nevalgau makaronų, kruopų, bulvių ir duonos

  2) Nevalgau makaronų, kruopų, bulvių, duonos ir vaisių.

  3) Stengiuosi nevalgyti saldumynų ir ieškau kaip čia su ta keto susidraugaut

  tiesiog atrašykite į šį laiškelį pasirinktą skaičių: 0 / 1 / 2 / 3

       Nors išskirtinai stipriai noriu bendrauti su tais, kam jau pavyko su manimi susiskambinti ir apsitarti anketos atsakymus, tačiau pats pastebėjau, kad po 100 skambučių belenkaaaaip išsisėmiau.. Atleiskite, su kuo dar nesusisiekiau.

       Kadangi kai kurie jūsų skambučio metu minėjo apie skydliaukės problemas, šiuo metu rengiu informacinį-edukacinį straipsnį apie skydliaukę, jos veiklą ir sutrikimų vertinimą. Tokiu būdu truputį pailsiu nuo "skambučių centro" darbo. Tačiau greitai sugrįšiu ir būtinai jums paskambinsiu (jei tik turėsiu jūsų numeriuką).

       Kad mūsų bendravimo kokybę dar geriau pagerinčiau, visiems norintiems suteikiu galimybę prisijungti prie sekmadieninių Citrinos iššūkio aptarimo transliacijų. Daugiau informacijos paspaudus mygtuką: Skaityti pakvietimą

  -----------------------------------------------------------------------------------------------------

  Laiškas nr. 8 O ką jūs veikėt visą savaitę? Laukėt? Tikėjot? Gėrėt citriną?

  dinges be zinios

  Jei vis dar geriate citriną kiekvieną rytą - sveikinu įveikus pirmąjį rimtesnį išbandymą! Jūs šauniai padirbėjote, nes sugebėjote išlaikyti dėmesį!

  O kas toliau?

  • Rytoj video susitikimo metu pasikalbėsime gyvai ir aptarsime savaitės sunkumus ir ateinančios savaitės darbus
  • Nuo pirmadienio el.laiškų temą suksime link ketogeninės mitybos
  • tada pagaliau pradėsime mitybos raciono korekcijas!
  • Taip pat - laukia straipsnis apie cholesterolį! (ar jus domina?)

  Atrašykite į šį laiškelį, jei pavyko išlaikyti šį savaitės išbandymą, taip duosite man žinoti, kad norite sužinoti daugiau apie mitybą ir kaip ją susitvarkyti taip, kad nereiktų sukti galvos dėl valgomo maisto!

  Atrašykite, netgi jei ir nuklydote, pasitarsime ir važiuosime toliau!

  O jei norite prisijungti gyvam pasikalbėjimui ir aktualijų aptarimui, galūt jus sudomins šis pakvietimas. Tokiu atveju susitiksime jau ryt 9val! Skaityti pakvietimą

  P.S. turiu dar pasidalinimų susijusiu su subtiliais pajautimais, santykiu su "Vidiniu savimi", jei jus domina, taip pat informuokite mane apie tai ;)

  -----------------------------------------------------------------------------------------------------

  Laiškas nr. 9 Išaušo metas mitybos korekcijoms! Ar jūs pasiruošę?

  pazintis su kiausiniu
  Šios savaitės užduotis pagaliau susijusi su maistu! viskas ko reikia:
  kiekvieną dieną suvalgyti bent 2 kiaušinius🥚🥚 ir bent kartą per savaitę pasidalinti mėgstamiausiu kiaušinių receptu KetoAvocado grupėje.🥑

   

  Kas iš to?

  • Kiaušinis - super maistas, omega 3, cholesterolio ir kitų maistinių bei statybinių medžiagų šaltinis.
  • Stebėkime savo suvartojamų kiaušinių kiekį, nes įsivažiavus į keto mitybą, dažnam jie bus nepamainomas produktas.
  • Atraskite receptų ir pateikimo įvairovę. O savo atradimais būtinai pasidalinkite KetoAvocado grupėje su kitais iššūkio dalyviais!
  • Tai bus viena maža ir tikrai lengva korekcija, kuri padės įsivažiuoti! O jei negalite valgyti kiaušinių, dėl alergijos, galite pabandyti nuo vieno trynio ir per dvi savaites galimai prisipratinsite kiaušinį iš naujo.
  Jei norite sužinoti daugiau apie kiaušinius, spauskite mygtuką: Skaityti apie kiaušinius

  -----------------------------------------------------------------------------------------------------

  Laiškas nr. 10 🍋Pirmo etapo pabaiga ir taškų skaičiavimas

  pirmo etapo pabaiga

  Gera pradžia - pusė darbo!

  Turiu jums kelias svarbias žinutes:

  🏁 Rugpjūčio 21 d - paskutinė diena, kai siunčiu laiškus neaktyviems dalyviams. Suskaičiuosim kiek mūsų liko, pasidžiaugsim ir važiuosim toliau. Pirmojo etapo apžvalgą galite paskaityti čia.

  🧮Naujiena - taškų skaičiavimas už įvykdytas užduotis! Taškai bus skiriami prieš arba po kiekvienos užduoties įvykdymo! Šiuo metu įvertinimai atrodo taip:

  tasku lentele

  daugiau informacijos apie taškų sistemą - straipsnyje. Netgi praleidę užduoti galėsite duoti sau antrą šansą ir susirinkti jums priklausančius taškus!

  📚 Rasti praėjusias užduotis galite savo el.pašte įvedę "ketoavocado", o jei nerandate arba laiškelio negavote, visus juos rasite specialiai sukurtame laiškų archyve (šią nuorodą turite tik jūs).

  📅Jau artimiausiu metu jus informuosiu apie ateinančių dienų laiškų su užduotimis siuntimo laiką, taip galėsite užtikrinti, kad nepraleidžiate naujienų.

  🎥 Iki susitikimo sekmadienio klasės susitikime! Kas dar nesiregistravote, galite tai padaryti čia: Sekmadienio video susitikimas

  -----------------------------------------------------------------------------------------------------

  Laiškas nr. 11 🍋 40 taškų verta užduotis🛒

  uzduotis pirkiniu krepselis

  Jūs fotkinat - aš komentuoju📷

  Ar skaitėt vieną paskutinių mano "straipsnių" apie pirkinių krepšelį?

  Jei dar ne - kviečiu tai padaryti ir susipažinti. Panaši ir jūsų sekanti užduotis: Mariaus pirkinių krepšelis

  Jūsų užduotis: po kiekvieno apsipirkimo pasidalinti savo pirkinių krepšelio nuotrauka KetoAvocado grupėje.

  • Už kiekvieną pasidalinimą galėsite įsiskaičiuoti po 40 taškelių
  • Kiekvieną nuotrauką bent iš dalies pakomentuosiu (jei kartais nematyčiau, pažymėkite mane komentare)
  • Taškus gausite tol, kol neatšauksiu šios užduoties.
  • Pirkinių kainos skelbti nereikia, nebent norėtumėte pasikonsultuoti dėl ekonomijos ir galimybės sutaupyt

  Jei dar nesate prisijungę prie KetoAvocado grupės, nuoroda čia:Nuoroda į ketoavocado grupę 

  -----------------------------------------------------------------------------------------------------

  Laiškas nr. 12 🍋PAMOKA: Maistas, kurio reiktų vengti

   vengti siu produktu

  Maistas, kurio reikėtų vengti🛑

  Bet koks maistas turintis kiek daugiau angliavandenių sudėtyje, laikantis ketogeninės mitybos yra vengtinas. Štai produktų sąrašas, kuriuos turite sumažinti arba pašalinti iš mitybos raciono laikantis keto dietos:

  • Cukriniai produktai: gazuoti gėrimai, vaisių sultys, glotnučiai (smoothies), pyragėliai, tortai, ledai, saldainiai ir kt.
  • Grūdai ir krakmolai: kruopos, ryžiai, makaronai, dribsniai ir kt.
  • Vaisiai: visi vaisiai išskyrus mažas porcijas keto tinkančių uogų
  • Pupos ir kiti ankštiniai: žirniai, lešiai, avinžirniai ir kt.
  • Šakniavaisės daržovės: bulvės, batatai, morkos, pastarnokai ir kt.
  • Nuriebinti, „mažai riebalų“ etiketėmis pažymėti produktai: dažniausiai jie būna stipriai perdirbti ir turi daug pridėtinio cukraus.
  • Kai kurie padažai ir pagardai: dažniausiai turi nemažai cukraus ir nekokybiškų riebalų
  • Nesveiki riebalai: nereiktų piktnaudžiauti perdirbtais daržovių aliejais bei nekokybišku majonezu
  • Alkoholis: Kadangi alkoholis turi angliavandenių, daugelis jų gali „išmušti“ jus iš ketozės
  • Becukriai dietiniai produktai: dažniausiai jie turi daug alkoholio cukrų (sugar alcohols), kurie gali paveikti mūsų ketonų lygį. Taip pat šie produktai dažniausiai būna stipriai perdirbti.

  Apibendrinant: reikia vengti angliavandeningų produktų, kaip kruopos, cukrai, krakmolingos daržovės, saldainiai, sultys ir net daugelis vaisių.

  O ką reiktų rinktis valgyti ir kurie produktai tobulai tinka, sužinosite jau rytoj! Jei perskaitėte ir norite už tai gauti taškų, paspauskite: Patvirtinu, kad susipažinau

  -----------------------------------------------------------------------------------------------------

  Laiškas nr. 13 🍋PAMOKA: Maistas, kurį reiktų valgyti

  maistas kuri valgyti

  Maistas, kurį reiktų valgyti✔️

  Ketogeninės mitybos maisto racionas elementarus. Taip žmonės maitinosi šimtus tūkstančių metų iki kol maisto pramonė sugundė mūsų skonių receptorius dirbtiniais pakaitalais. Drąsiai galite vartoti šiuos produktus:

  • Mėsa: raudona mėsa, steikai, kumpiai, dešros, paukštiena
  • Žuvis: lašiša, tunas, skumbrė, jūrų ešerys ir kt.
  • Kiaušiniai: stenkitės vartoti kuo ekologiškesnės kilmės kiaušinius, nes juose geresnis Omega rūgščių santykis
  • Pieno produktai: sviestas, grietinėlė, riebi grietinė, naturalūs graikiški jogurtai, sūriai
  • Riešutai ir sėklos: migdolai, graikiniai riešutai, linų sėmenys, moliūgų sėklos, chia sėklos ir kt.
  • Sveiki aliejai: Ypač tyras alyvuogių aliejus, nerafinuotas kokosų aliejus, avokadų aliejus
  • Avokadai: sveiki avokadai ir šviežiai ruošta gvakamolė
  • Mažai angliavandenių turinčios daržovės: visi žalumynai, pomidorai, paprika, svogūnai ir kt.
  • Padažai ir pagardai: druska, prieskoniai, žolelės

  Apibendrinant
  Mitybą reiktų grįsti mėsa, žuvimi, kiaušiniais, pieno produktais (išskyrus pieną), sveikaisiais riebalais, avokadais ir žalumynais 

  O ką reiktų rinktis norint užkąsti sužinosite jau rytoj!

  Jei perskaitėte ir norite už tai gauti taškų, paspauskite: Patvirtinu, kad susipažinau

   

  -----------------------------------------------------------------------------------------------------

  Laiškas nr. 14 🍋PAMOKA: Maistas, kuriuo galima užkąsti

  uzkandziai

  Maistas, kuriuo galima užkąsti🥜

  Užkandžiai keto mityboje gali būti įvairūs. Prekybos centruose vis dažniau atsiranda "keto" ir "low-carb" pažymėtų produktų, tačiau reiktų jų vengti bent jau tol, kol nesate užtikrinti savo įgudžiais analizuoti sudėtį. Vietoj to užkandžiams rinkitės:

  • Riebi arba liesa mėsa arba žuvis: vytinta, rūkyta, džiovinta
  • Sūris: pelėsinis, brandintas, fermentinis, kietasis.. kokį tik sugalvojat
  • Sauja riešutų ar sėklų: rinkitės įvairovę vietoj kiekybės
  • Alyvuogės: geriausiai žalios, gali būti įdarytos
  • Virti kiaušiniai - geriausia alkio piliulė
  • 85% ir "stipresnis" juodas šokoladas
  • Kokteilis iš migdolų pieno, kakavos miltelių ir riešutų sviesto
  • Pilno riebumo graikinis jogurtas su saujele riešutų
  • Braškės su grietinėle
  • Salierai su salsa ir gvakamolė
  • Mažos porcijos „likučių“ nuo gamintų patiekalų

  Apibendrinant: geriausia neužkandžiauti, bet jei jau gyvenimas prie to privedė - kodėl gi ne ;)

  O kaip valgyti, jei valgote ne namuose sužinosite jau rytoj! Jei perskaitėte ir norite už tai gauti taškų, paspauskite: Patvirtinu, kad susipažinau

  -----------------------------------------------------------------------------------------------------

  Laiškas nr. 15 🍋PAMOKA: kaip valgyti ne namie?

  kaip valgyti ne namie

  Kaip neišklysti iš keto, kai valgome ne namuose🍖♨️🔥🥩🥓🍳

  1. Nėra labai sunku rasti keto-draugiškų patiekalų daugelyje restoranų, kai nusprendžiame valgyti ne namie. Daugelyje jų rasite mėsos ir žuvies patiekalų, o jums paprašius angliavandeningi garnyrai (bulvės/makaronai/kruopos) gali būti pakeisti papildoma porcija daržovių.
  2. Taip pat neblogas pasirinkimas – kiaušinių patiekalai, pavyzdžiui omletas ar kiaušiniai su šonine.
  3. Meksikietiškuose restoranuose galite pasimėgauti bet kokia mėsa su papildomu sūriu, gvakamole, salsa bei grietine.
  4. Užkandžiams galite rinktis sūrių asorti, rūkytas kiaulių ausytes, alyvuoges, o desertui prašykite becukrės grietinėlės su uogomis arba tiesiog skanios kavos su nesaldintu migdolų ar kokosų pienu.
  • Restorane: tiesiog nesirenkam arba nevalgom garnyro iš kruopų, bulvių, makaronų. Vietoje to - šviežios ir keptos daržovės.
  • Svečiuose vakare: sūris, vynas, alyvuogės, riešutai
  • Svečiuose dieną: mėsa, žuvis, daržovės, žalumynai. Galite atsinešti savo ir pavaišinti arba kartu gaminti kažką sveikuoliškesnio, taip supažindinant draugus su keto. (Tinka netgi keto pica)
  • Kelyje: sūriai, vytintos dešrelės ir mėsytės, kiaušiniai, salotos. Extra atveju koks keto ar mažai cukrų turintis batonėlis

  Jau rytoj iš ryto papasakosiu jums apie keto desertus ir saldumynus! Jei perskaitėte ir norite už tai gauti taškų, paspauskite: Patvirtinu, kad susipažinau

  -----------------------------------------------------------------------------------------------------

  Laiškas nr. 16 🍋PAMOKA: keto desertai🍨

  Keto desertai ir saldumynai🍨

  Ketogeninė mityba - tai gyvenimo būdas. Būna ir lengvų dienų ir sunkesnių. Ir sunkių receptų ir lengvų. Ir riebių bei sočių ir saldžių ir gundančių. Būtent apie keto desertus noriu jums papasakoti:

  • Fat bombos: paprastai tariant tai saldainiukai-rutuliukai, pagaminti iš keto tinkamų produktų. Dažniausiai naudojame mascarponės sūrį, kakavą, riešutų kremus, keto leistinus saldiklius.
  • Keto kepiniai: iš keto produktų galime pagaminti ne tik keksiuką, pyragą, tartaletę, bet ir tortą. Svarbiausia dalis - atrasti jums tinkantį padą, o visa kita vaizduotės klausimas.
  • Greiti skaniukai: nuo sūrio traškučių iki ledų. 3min keksiukas, chia pudingas arba tiesiog graikiškas jogurtas su šokoladu ir riešutais.

  Dalinuosi KetoAvocado populiariausiais desertų receptais:

  Cinamoninės bandelės🥐🥨🍪

  Varškės apkepas 🍰🥥

  Kuršėnų vyniotinis su varškės kremu!🎂🌈🥰

  Sūrio traškučiai 🧀 🍟😍

  Tiramisu torčiukas 🎂😍

  Baltyminiai morengai ❤️☁️🍬

  Ledai su pistacijų riešutais ir viskiu🍦🥃🐿️

  Chia pudingas 🍮🍦🥰

  3 min keksiukas🎂🧁😍

  Braškiniai kreminio sūrio pyragėliai🍓🍰😍

  Šokoladinės žemės riešutų fat bombos 💣🎂🍫

  O rytoj atsiųsiu keto pirkinių - produktų krepšelį, kad galėtumėte orientuotis ką galima valgyti neribotai, o kam reikalingas saikas.

   -----------------------------------------------------------------------------------------------------

  Laiškas nr. 16🍋ŠPARGALKĖ: pirkinių krepšelis

  keto pirkiniu krepselis

  APIE PIRKINIŲ KREPŠELĮ 🛒

  ✅ Ketogeninės mitybos produktų sąrašas - labai platus, pagrindinis kriterijus, pagal ką atsirenkami produktai - angliavandenių kiekis juose.

  ✅ Bendromis Eglės ir Mariaus jėgomis sukurtas pirkinių sąrašas padalintas į tris kategorijas: pirmo būtinumo produktai, antro būtinumo produktai ir visa kita, kas tinka, bet visai nebūtina. (Daugiau apie šias kategorijas paaiškinsime kituose laiškeliuose) 

  ✅ Tam, kad pasiektumėte maksimalių rezultatų jums užtenka valgyti produktus iš pirmos kategorijos. Tuomet apsieisite ir be sudėtingų receptų, ir be kalorijų skaičiavimo ar iš anksto paruošto plano

  Spauskite jei pageidaujate pirkinių krepšelio👉 Atsisiųsti špargalkę

   -----------------------------------------------------------------------------------------------------

  Laiškas nr. 17🍋Keto pilnu pajėgumu💪

  du pasirinkimai

  Nuo šiandien - tik keto✔️

  Jei jūs gavote šį laiškelį, reiškia išgyvenote pirmąjį citrinos iššūkio etapą ✨

  Ką man tai sako apie jus:

  • Turite vidinės motyvacijos
  • Nuosekliai sekėte užduotis
  • Galimai susidomėjote išorine motyvacija - taškų skaičiavimu
  • Turėjote kantrybės praeiti visą ABC
  • Esate nusiteikę važiuoti toliau!

  Jei ties kažkuriuo punktu klystu, patikslinkite atrašydami į laišką

  ✌️Du variantai:

  Kad užtikrintume 100% keto mitybą, turime pasitelkti pagalbines priemones. Net neabejoju, kad galite mitybos planą susidaryti patys, tačiau šiai dienai yra du optimalūs sprendimai (spauskit paveikslėlį jei pasirinkot): savarankiškai arba su mano pagalba

  9€ - neribotas naudojimas

  Tai puiki alternatyva bet kokiam planui: tiek pradedančiajam tiek keto vilkui. Tiek kelionės pradžioje, tiek grįžtant iš klystkelių. TIks ir patiks visai šeimai

  111€ - mėnuo glaudžios draugystė

  Naudojam visas mano turimas priemones ir įrankius nuo receptų iki meditacijų, reguliarios konsultacijos ir palaikymas žinutėmis 24/7

  SPAUSKITE ČIA, JEI TĘSITE SU SAVO TURIMU PLANU

  Pasiūlymas tiems, kas dalyvaujant iššūkyje prisirinko taškų:

  už kiekvieną 100 taškų suteiksiu 10€ nuolaidą individualiam sprendimui (nieko įrodyti nereikės, pasitikiu jumis). Atrašykite į šį laiškelį ir susitarsime dėl kainos sumažinimo.

  -----------------------------------------------------------------------------------------------------

  O nuo šiol valgom keto pagal "pasiplanavimą", o ne "pajautimą" ir po truputį jungiam sportuką. Išlieka tik stipriausi.

  Grįžti į tinklaraštį