Palaikymas ir bendrystė - būtinybė siekiant tvarių gyvenimo būdo pokyčių🍀

        Visai netyčia, KetoAvocado praktikantui atliekant apklausą paaiškėjo, jog daugiau nei 26% besilaikančių keto mitybos teigia, jog būtent palaikymas ir bendrystė yra svarbiausias išorinis faktorius, galintis padėti pasiekti ilgalaikę gerą savijautą bei sveikatą. Kiti faktoriai, į kuriuos buvo atkreiptas dėmesys susiję su platesniais gyvenimo būdo pokyčiais (16,4%), tokiais kaip darbo sąlygų pakeitimas, finansų ir laiko pertvarkymas; o trečiasis pagal populiarumą faktorius (14,5%) susijęs su oru, jo temperatūra ir užterštumu - daugiau saulės, mažiau lietaus!

      Kadangi nei darbo sąlygų, nei Lietuvoje vyraujančių orų negaliu nei pagerinti nei pakeisti, belieka pakalbėti apie tai, kas iš tikrųjų svarbu. Taigi šio straipsnelio tema - palaikymas laikantis ketogeninės mitybos (ar stengiantis įvesti kitus gyvenimo būdo pokyčius).

"Žmogus - sociali būtybė"

      Turbūt šį pasakymą esate girdėję ne vieną kartą. Bet ar kada pabandėte pasigilinti į šį teiginį? Taip, žmonės nuo pat gimimo mokosi vieni iš kitų - perimame ne tik motoriką ir kūno judesius, bet ir mentalines programas. Pasakymas "mūsų giminėje visada taip..." dažniausiai reiškia sėkmingai perimtus vertybinius bei moralinius įsitikinimus ir suformuotus atitinkamus emocinius atsakus į išorės dirgiklius. Paprastai tariant "giminės polinkis į nutukimą" viso labo tėra paveldėti neteisingi mitybos įpročiai, netinkami emocijų suvaldymo/numalšinimo būdai ir kiti išmokstami, o ne įgimti dalykai.  
      Gerai pagalvojus sunku suprasti skirtumus kuo žmonės yra socialesni negu, tarkim, kiti žinduoliai gyvenantys bendruomenėse. Taip pat auginame ir prižiūrime vaikus, taip pat vadovaujamės bendruomenėje vyraujančiomis tradicijomis, taip pat patiriame emocijas ir sugebame vieni kitus palaikyti. Rašydamas šiuos pavyzdžius pagalvojau apie primatus, vilkus, liūtus bei naminius augintinius. Sudvejojęs dėl emocijų pasitikrinau - 1998m atlikto tyrimo metu nustatyta, jog gyvūnai tikrai geba jausti tokias emocijas kaip laimė, džiaugsmas, gėda, pavydas, pyktis ir kt. (Vau!)
      Tačiau nėra tekę girdėti atvejo, kai vienas gyvūnas iš genties negalėtų valgyti vieno ar kito maisto dėl to, kad nesulaukia aplinkinių palaikymo... Tai gal būtent tai ir yra "socialumo" priežastis? Gal būtinybe remtis į išorinius faktorius kompensuojame savo atsakomybės trūkumą? Nesaugumo jausmą? Nepasitikėjimą savimi?

Kas gi tas palaikymas? Ko mes tikimės iš kitų?

      Atsakymai į klausimą išsiskyrė į dvi pozicijas: daliai žmonių reikia palaikymo iš šeimos, o kitiems - tiesiog bendraminčių. Kadangi ketogeninės mitybos grupėse ir bendruomenėse esame jau kuris laikas, o mitybos planus sudarome jau trečius metus, tikiu, kad pakankamai pažįstame situaciją:

 • Šeima nenori keisti savo įpročių, dėl to nesinori būti "balta varna"
 • Net ir suprantant pokyčių pozityvumą, nesinori "bloguoju" versti laikytis ir kitus šeimos narius.
 • Šeima nesupranta "kam viso to reikia" ir "kodėl negalima duonos?"
 • Iš viso šito kratinio kyla didžiulė demotyvacijos banga.

O tie, kuriems reikalinga bendruomenė, įžvelgia jos teikiamus privalumus:

 • Maisto ruošimo idėjos bei technologiniai sprendimai
 • Galimybė pasivaržyti ir tam tikrame kontekste būti geresniais už kitus
 • Panašūs iššūkiai ir sunkumai - kartu išspręsti lengviau
 • Bendras tikslas - kai baigiasi vidinė motyvacija užtenka apsižvalgyti į bendražygius ir pasipildom jėgų keliauti toliau!

Kas bendro tarp šių dviejų kategorijų?

      Nėra taip, kad kažkas už kažką būtų geresnis arba, kad vieni argumentai svaresni už kitus. Nepriklausomai kuriai kategorijai save labiau priskiriate jums būtina suprasti, kad:

 1. Niekas niekada neprisiims jūsų sunkiausių sprendimų už jus pačius. Neprklausomai ar tai bus šeimos nariai ar bendraminčiai - viskas tik jūsų rankose.
 2. Niekas niekada nežino kaip tiksliai jūs jaučiatės. Jūs galite bandyti nupasakoti, parodyti ar išreikšti, tačiau jūs niekaip negalite būti atsakingi už tai, kaip ši informacija bus priimta. Kaip nėra svetimo skausmo, taip nėra ir svetimų problemų.
 3. Niekas niekada nenori, kad jūs būtumėte geresni už juos. Taip, netgi šeimoje mes be perstojo vaidiname "gerąjį ir blogąjį policininką". Vienas labiau apdovanoja, kitas labiau baudžia, vienas labiau motyvuoja, kitas labiau traukia žemyn. Toks jau pasaulio dualumas. Ir tik priėmus tai galime bandyti atrasti tą vidurio tašką, kuriame visiems leidžiame būti geriausiomis savo versijomis.

Tai ką daryti?

      Suprasdami, kad būtent mūsų darbas yra jus šviesti, motyvuoti ir padėti savarankiškai eiti sveikatingumo keliu nusprendėme grąžinti "KetoAvocado iššūkį". Varžymosi idėją pakeitę palaikymu, o prizus - numestais kilogramais, kviečiame prisijungti visus turinčius mūsų ruoštą individualų planą.

     Čia mes būsime ir jūsų šeima ir geriausiais draugais, ir griežtais treneriais ir atlaidžiais vedliais!

      Čia pagrindinis jūsų tikslas - laikytis plano, o mūsų - jus prižiūrėti, patarti ir motyvuoti! Kasdien turėsite į grupę įkelti savo dienos valgymų nuotraukas, o mes pasirūpinsime, kad planą naudotumėte išnaudodami 100% plano galimybių! Taip pat:

 • Kiekvieną mėnesį rinksime ir apdovanosime šauniausią ketuką
 • Apdovanosime išrandingiausius, aktyviausius bei linksmiausius!
 • Eglė kasdien pakomentuos jūsų patiekalus bei padės iškilus neaiškumams
 • Aš rensgiu savaitines transliacijas, kurių metu išsklaidysiu abejones bei suteiksiu papildomai motyvacijos

Prisijunk jau dabar!

Su kodu TuriuPlana net 20% nuolaida pasirinkto laikotarpio narystei!

 Senesnis įrašas


Rašyti komentarą