norai nesipildo

Tikėjimo paslaptis arba kodėl tikslai lieka neįveikti?✨

motyvacija tikslas diagrama

Kokia jūsų pagrindinė priežastis, dėl kurios domitės sveikesne mityba?

     Pateikdamas galimus atsakymų variantus truputį „sukčiauju“ ir nukreipiu jus lengvesniu keliu. Tai yra vienas iš klausimų, kurio atsakymą noriu pasitikslinti trumpo interviu metu apklausdamas visus „Citrinos iššūkio“ dalyvius. Ką galiu pasakyti: džiaugiuosi, kad viena tyrimo hipotezė jau patvirtinta✔️. Bet apie viską nuo pradžių.

Tikslas – jūsų kelrodė žvaigždė✨☄️

krentanti zvaigzde

Ir viskas. Žvaigždė – danguje. Jūs žemėje, užteks skrajot padebesiais ir laikas imtis darbų!

     Atrodytų, kad iš tikslo lyg ir kyla motyvacija. O gal kai tik atvirkščiai, motyvacija įžiebia tikslą? Šiame straipsnyje būtent tai ir pabandysime išsiaiškinti bei atrasime būdą, kaip neskrajoti, o siekti savo išsikelto tikslo.

     Ilgą laiką sakydavau, kad motyvacija reikalinga tik tiems, kas pardavinėja „sėkmės mokymus“. Porai savaičių įsižiebusi stipri ambicija gauti/padaryti/pasiekti ilgainiui išblėsta ir reikia skubios „motyvacijos injekcijos“. Dabar suprantu, kad tiesiog pykau ant sėkmingų influencerių, vien dėl to, kad jie prekiauja žmogaus „valia“. O gal pykau ant žmonių, kurie parduoda savo valią ir dar už tai susimoka kurso mokestį? Bet kokiu atveju, šiai dienai jaučiu, kad išgryninau tikslo ir motyvacijos esmę, o jūsų anketos atsakymai man tik suteikia solidų to patvirtinimą.

     Galbūt jau pastebėjote, kad rašydamas šį straipsnį „vynioju į vatą“ ir neinu prie esmės taip greitai, kaip įprastai tai darau. To priežastis paprasta – stengiuosi jus apšildyti ir nuvesti į būseną, kur jūs suprantate apie ką aš kalbu. Tai yra būtina tam, kad skaudi tiesa jūsų nesunervintų ir neužgautų, bet anaip tol – sustiprintų ir įkvėptų.

     Dar hipotetinis pavyzdys, kad įsijaustumėte ir einam prie esmės. Užsimerkite ir įsivaizduokite raudoną sportinį automobilį (mano instagram story galite pasitikslinti ar visi įsivaizdavote būtent tokį). Norėtumėt prasilėkt? O gal norėtumėt turėt tokį? FAKTAS, KAD TAIP. Ir net jei įsivaizdavote kitokį, negu mano story‘je, jūs būtent tokio ir norėtumėte. Nesakykite, kad ne, nes meluosite sau.

     Dabar, kai aš jūsų paklausiu: „dėl ko norėtumėte tokio automobilio?“, 60% jūsų sakysite, kad gražus, o 33%, kad greitas. Likę 7% atsakysite, kad gražus ir greitas! Dabar užsirašykite savo norą ant šaldytuvo ir tikėkitės, kad suveiks.. galiausiai gausite gražų gimtadienio tortą ir greitą kaltės jausmą, kad jį suvalgėte. Bet ne Ferrarį.
     Kadangi jau atkreipiau dėmesį, kad ne visi argumentai ir „motyvacijos“ šaltiniai yra tinkami, pažiūrėkime kaip gi reikėtų ieškoti giliai pasislėpusios esmės.

Motyvacija🐎

     Ko gero galite pastebėti, kad kai kuriems žmonėms, motyvacija veikia kaip vidinė ugnelė, o kitiems kaip kilpa po kaklu – ir spaudžia, ir veržia, ir neleidžia galvos sukinėt į šonus. O pasirodo, kiekvienas mūsų esam savo motyvacijos kalviai. Ir skaitydami šitą straipsnį išmoksime nusikalti savo auksinę pasagą Ferario žirgui.

ferrari

     Skambinu pasitikslinti dėl jūsų anketos klausimų, nes iš esmės atsakymai: dėl sveikatos ir dėl svorio, man netinka. Absoliučia dauguma atvejų, tai yra tiesiog ne iki galo išsigrynintas jausmas. Kartais skambučio metu pavyksta nueiti prie esmės, tačiau kartais taip ir pasiliekame paviršiuje.

Jeigu jūsų papildytas atsakymas skambėtų maždaug šitaip:

  1. Domiuosi sveikesne mityba, nes tikiu, kad tai gali padėti susitvarkyti išvaizdą, dėl kurios nepasitikiu savimi, jaučiu fizinį diskomfortą, vasarą trikdo netgi higienos klausimas.
  2. Domiuosi sveikesne mityba, nes turiu diagnozę x,y,z ir žinau, kad būtent sutvarkius mitybą sveikata pagerėtų.

Du tobuli paaiškinimai. Džiaugiuosi, kad tikrai iš pusės tūkstančio dalyvių atsiranda tokių, kurie save pažįsta pakankamai gerai. Na, o tiems, kas negali įvardinti savo priežasčių, pateikiu instrukciją kaip teisingai išsikelti tikslus.

Neteisingi tikslai ir klaidingi norai⛔️

     Jūsų tikslas NĖRA sverti x kg mažiau. Jūsų noras neturi jokio pagrindo, nes tuomet kai svėrėte x kg, jums tai nerūpėjo. Jei būtų rūpėję, būtumėte išlaikę svorį iki pat dabar. Sakote, kad jautėtės lengviau, buvote gražesni? Taip, tai yra teisybė, bet lygiai tokia pati kaip ir tai, kad raudona sportinė mašina yra graži ir greita. To neužteks jūsų vidinei ugnelei užkurti.

     Citrinos iššūkio metu mes pageidaujamą atsikratyti svorį arba siekiamą pasiekti svarstyklių rodmenį užsirašom ant popieriuko ar į knygutę ir paslepiam taip toli, kad tingėtume net ieškoti. Tai neturi nieko bendro su jūsų rezultatais, bet bus smagu, kai pasieksite tikrąjį tikslą įvertinti ant kiek „prašovėte“ su netikrais norais.

Tu pajausk...💜

     Tikslo kaip ir motyvacijos nesugalvosi. Galima tik pajausti. Tai ką gebate pajausti, tai egzistuoja ir jau laukia jūsų. O jei negebate pajausti, bloga žinia – jūsų realybėje to nėra ir niekada nebus.

 Tikiu, kad šitomis metaforomis ir aiškiais pavyzdžiais truputį įkvėpiau jus pajautimui ir dabar esate pasiruošę pagrindiniam darbui. Tiesiog pateikiu klausimus, kurie sužadins jūsų vidinę savijautą:

  • Ar aš esu gražus/graži?
  • Ar aš jaučiuosi užtikrintai, kai reikia paaiškinti savo sprendimus ir pasirinkimus?
  • Ar man trukdo kažkurios kūno charakteristikos? Kaip dažnai tas nepatogumas atkreipia dėmesį?
  • Ar jaučiu vikrumo, lankstumo, ištvermės trūkumą? Kaip dažnai?

Turit?

⚜️Tikėjimo paslaptis⚜️

     O dabar.. Dėmesio! Visa tai yra tik iliuzijos! Visi jūsų atsakymai į klausimus yra tik visiškai menkavertės detalės. Nei vienas atsakymas nekeičia jūsų Dieviškos prigimties. Jūsų apimtys ar ištvermės trūkumas visiškai neapsako jūsų širdies tyrumo. Jūs nesate jūsų svoris ir Jūs nesate jūsų apimtys. Jūs net nesate jūsų kūnas iš esmės. Šiuo metu jūs esate du atskiri objektai. Galbūt netgi galite pajausti, kad kūnas jūsų pradeda nebeklausyti. Jūs praradote su juo ryšį. Praradote pasitikėjimą juo. Išsižadėjote savo kūno dėl išvaizdos vertinimo ir tai pasmerkė jūsų ryšį.

     Jūs tikite tuo, ką sakote dėl to esate teisūs. Dėl to viskas ką sakote tampa jūsų realybe. Aš tai pavyzdžiui netikiu, kad jūs „negraži“, netikiu, kad numetus svorio būsite „gražesnė“, netikiu, kad jums išvaizda rūpi labiau nei vidus. Netikiu, kad vikrumas ar stangrumas gali jums atsverti ryšį ir pasitikėjimą savimi.

Paskutinė užduotis 

     Pasiimkite popieriaus lapą ir rašymo priemonę. Arba dar geriau – priemones. Tinka viskas nuo tušinuko iki vaikų akvarelės. Užsimerkite ir pajauskite „tikrąjį aš“. Tą kuri(s), viską jaučia, viską priima, viską įveikia, viskuo dalinasi, visada švyti, visur dalyvauja... padarykite tai dabar.

Pasiekę totalią ramybės būseną užsimerkite dar kartą ir dabar įsivaizduokite kaip bėgate pieva. Įsivaizduokite kaip skanaujate patį tobuliausią pasaulyje maistą. Įsivaizduokite kaip rūpinatės ir prižiūrite savo kūną.

spalvos

Tai ką galite pajausti – yra tiesa.

     Dabar suformuluokite visą tai dabartiniu laiku. Išliekite visas mintis ir jausmus ant popieriaus lapo. Dabartiniu laiku. Naudokite „aš esu“.  O visa kita jau jūsų kūrybos ir vaizduotės klausimas. Viskas ką užrašysite yra jūsų vidinė ugnelė, jūsų tikroji motyvacija, jūsų esmė. Laukiu nesulaukiu, kada pasidalinsite šiais džiaugsmais KetoAvocado grupėje.

Marius KetoAvocado

Grįžti į tinklaraštį

Rašyti komentarą