Šarūno sėkmės istorija 🔥

Sėkmės istorijos

Sveiki, esu Šarūnas Venskaitis, Saruno sekmes istorija atsikratyta virsvorioman 36 metai. Darbo pobūdis – sunkus ir aktyvus fizinis darbas. Nors visą darbo dieną, penkias dienas per savaitę būnu ant kojų, ilgainiui pastebėjau, kad susikaupė viršsvoris, kurio ir nusprendžiau atsikratyti.

Kada supratote, kad viršsvoris jums tapo nepatogumu bei problema?

Kai svoris pradėjo artėti prie 100kg sunerimau, o kai jį pasiekiau, nusprendžiau, kad laikas imtis priemonių, nes ilgainiui viršsvoris gali sukelti rimtų sveikatos problemų. Paskatinimas žengti žingsnį pokyčių link buvo kasdien besikartojantis refliuksas, vis kylantis kraujo spaudimas ir apsunkstantis mobilumas - pradėjau pastebėti jog nebesu toks vikrus kaip seniau.

Kokie buvo pirmieji žingsniai siekiant atsikratyti viršsvorio? Ar iš karto pradėjot keto mitybą, ar buvo ir nesėkmingų bandymų?

Pirmieji žingsniai, žengti prieš pusę metų buvo – saldumynų, bandelių ir saldžių gėrimų atsisakymas. Nenorėjau būti griežtas sau, tad pačioje pradžioje kiekvieną penktadienį save apdovanodavau leisdamas sau suvalgyti kokį varškės sūrelį.

Gal galite trumpai papasakoti apie ankstesnius bandymus sulieknėti? Su kokiomis problemomis bei nepatogumais susidūrėte?

Seniau yra tekę bandyti kontroliuoti svorį, įvairiomis populiariomis dietomis. Dauguma jų buvo paremtos tiesiog riebaus maisto apribojimu, o ne angliavandenių.. Dėl to, nors ir svoris sėkmingai nukrisdavo (5-10kg), tačiau greitai sugrįždavo, o laikymasis kėlė daug streso bei pastoviai jaučiausi alkanas.

Kaip ketogeninė mityba atsirado jūsų akiratyje?

Apie keto ir protarpinį badavimą sužinojau iš daktaro Unikausko laidos. Po keletos laidų supratau, kad svarbiausi pokyčiai, nuo kurių reikia pradėti – angliavandenių sumažinimas ir laiko tarp valgymų prailginimas (kitaip tariant, padalinti parą į du „langus“ - valgymo ir nevalgymo. Vėliau susiradau jūsų Facebook grupe „Keto mityba“, kurioje galėjau sėkmingai gilinti žinias apie šią, į gyvenimo būdą panašią dietą.

Kokie buvo Jūsų pirmieji žingsniai keto-kelionėje? Skaitėte, domėjotės ar puolėte stačia galva? Naudojotės pagalba ar bandėte viską išsiaiškinti savarankiškai?

Kaip jau minėjau, visų pirma atsikračiau saldumynų savo dienos racione, taip sumažindamas gaunamų angliavandenių kiekį. Mažinau šį kiekį po truputį, vis pasilikdamas rezervą ateičiai, tuo pačiu nekeldamas sau per didelių reikalavimų ir nereikalingo streso. Nuolatos skaičiau grupės turinį, domėjausi, pats žiūrinėjau etiketės bei jas analizavau. Tokiu būdu supratau, kurie maisto produktai turi daug angliavandenių, o kurie mažai.

Kokie šiuo metu yra jūsų pasiekimai, rezultatai kuriais galite pasigirti?

Per pusę metų numečiau dvidešimt penkis kilogramus - nuo 100kg iki 75kg. Liemens apimtis taip pat sumažėjo įspūdingai – nuo 111cm iki 89cm.

Kokie buvo didžiausi iššūkiai laikantis šios mitybos? Ar šiuos sunkumus galite prilyginti problemoms kylančioms laikantis kitų dietų?

Vienintelė, tačiau labai komplikuojanti problema buvo artimųjų požiūris, draugų bei pažįstamų nesupratingumas. Nieko nuostabaus, kai žmonės vadovaujasi tokiais stereotipais kaip: „mesdamas svorį alini organizmą“ ir „reikia valgyt saldžiai, jei tik kūnas reikalauja“.

Koks būtų Jūsų patarimas keto naujokui, kuris nori pokyčių bet nedrįsta?

Visų pirma patarčiau žinoti (arba išsikelti) savo tikslus ir nekreipti dėmesio į aplinkinių replikas ir gundymus. Taip pat nepulti stačia galva iš pradžių nepasidomėjus, neįsigilinus į informaciją. Staigiai atsisakyti angliavandenių ir puolant dideliais kiekiais vartoti riebalus, trumpoje perspektyvoje galite pasijusti labai nekaip.. Pradėkite nuo mažų pokyčių, nes galima valgyti ir ne tokį riebų maistą ir vis vien lieknėti – svarbiausiai kontroliuoti savo kūną ir mintis. Man padėjo nuolaidesnis laikymasis pirmaisiais mėnesiais, kai leidau sau savaitgalį pasilepinti kokia smulkmena. Tikiu, kad tai turėjo teigiamos įtakos tiek mano medžiagų apykaitai, tiek psichologinei savijautai.

Dėkui už atsakymus – sekmės jums tolimesnėje kelionėje sveikatingumo keliu.

Jei norite pasidalinti savo sėkmės istorija ir įkvėpti kitus pokyčiams - kviečiame užpildyti anketą, kurią rasite čia.


Senesnis įrašas Naujesnis įrašas


Rašyti komentarą