Profesionalaus sportininko Karolio sėkmės istorija

Papasakok, kaip atradai keto, kas tave motyvavo?

Kadangi visą gyvenimą sportavau, tų dietų nelabai reikėjo. O dabar buvau gavęs traumą ir turėjau baigti profesionalią sportininko karjerą. Buvau apsileidęs, po sportinės karjeros priaugau apie 30 kilogramų. Tad galvoju reikia susiimti. Ir pats Facebook'as mane atvedė į keto.

Kokie buvo pirmieji žingsniai? Kaip prasidėjo tavo ketogeninės mitybos kelionė?

Su keto mityba atrodė labai patogu, kad valgyti reikia 2 - 3 kartus per dieną, o ne 6 kaip anksčiau profesionaliai sportuojant. Tai galvoju pabandysiu, nėra ką prarasti, jau šiaip ar taip reikia daryti kažką. 2020 m. Spalio mėnesį pradėjau laikytis keto.

Kaip sekėsi toliau?

Buvau giežtam rėžime, kadangi stipriai sportuoju (treniruoju Šiaulių Vairo klubo regbio komandą), tai ne šiaip propaguoju tą mitybą, kaip kiti ten mėgsta, o griežtai laikausi. O sekėsi labai gerai. Per keturis mėnesius pavyko numesti 30 kilogramų. 

Kas pasikeitė per tą laiką, kokių rezultatų tau pavyko pasiekti su keto?

Dabar jau svorio nebemetu, pakoregavau šiek tiek pasitaręs su Mariumi baltymų kiekį savo mityboje, kadangi sportuoju. Dabar tiesiog noriu išlaikyt tą svorį.

Ir šiaip, ką galiu pasakyti, kad visą gyvenimą mano spaudimas buvo gan aukštas. O dabar susitvarkė spaudimas. Buvau apakęs, kai pasimatavau, tokių skaičių nebuvau matęs, nes visada anksčiau spaudimas buvo aukštesnis. Tai net ir sveikata susitvarkė.

Karolis Navickas keto sėkmės istorija

Ką gali pasakyti apie ketogeninę mitybą apskritai, kuo ji tau patraukli?

Šiaip ji man labai patogi ir labai skani. Labai skanus maistas, tai sužavėjo iš karto. Visos tos dietos veiksmingos, bet sausa ta mėsa būna ir panašiai... O čia kuo riebiau reikia - tai skanu iš tikrųjų. Ir nereikia būti suvaržytam, nereikia skaičiuoti valandų, kad būtent 10 valgyti, svarbu dienos kalorijų normą suvartoti. Ir protarpinis badavimas labai puikiai dera su keto.

Yra sakančių, kad keto ir sportas - nesuderinama. O kokia tavo patirtis?

Aš galiu pasakyti, tikrai stipriai sportuodavau po 6 - 7 kartus per savaitę ir man netrukdė mesti svorio su keto, be to daug energijos turėjau. Man nebereikėjo papildų su cukrum! Nebevartoju tų visų energetinių papildų su gliukoze. Man užtekdavo prieš treniruotę keto kavos išgerti, čia bomba iš tikro! Sakau, kam tuos papildus gerdavau visą laiką? O treniruotės buvo intensyvios tikrai. Tai sakau ir sportuoti gali su keto!

Koks būtų tavo patarimas keto naujokui, kuris nori pokyčių, bet nesirįžta?

Jau iš tikrųjų kokie penki draugai klausė patarimo, kai pamatė mano rezultatą. Svarbu iš tikro pasiskaityti iš pradžių, nepatingėti, kad nedarydum klaidų. Nes aš padariau klaidą, kad patingėjau pasiskaityti ir negėriau elektrolitų iš pradžių. Bet pasimokiau ir dabar jau domiuosi viskuo. Iš tikrųjų čia paprasta mityba, nieko stebuklingo, nei jokio vargo, pats apšalęs esu: valgau sūrius ir kilogramai krenta. Vienu žodžiu: rekomenduoju.

Dėkojame, Karoli, už pasidalinimą savo patirtimi.

Grįžti į tinklaraštį

Rašyti komentarą