Naujas KetoAvocado kolektyvo narys!

Sveiki, esu Aurimas

     Šiuo metu man 26, studijuoju dietetiką bei jungiuosi prie KetoAvocado komandos! Trumpai papasakosiu apie save ir savo sąsajas su sveika mityba.

Pirmas mano susidūrimas su kokybišku maistu

Aurimas     Kai buvau septyniolikos mano mamai buvo diagnozuota baisi liga - žarnyno vėžys. Jos ypatingas noras ne tik pasveikti, bet ir užkirsti kelią ligos atsinaujinimui privedė visą šeimą prie maisto raciono pokyčių. Galiu pasidžiaugti, jog praėjus aštuoniems metams ligos požymių – nei ženklo, o dėl viso to galima dėkoti sveikai mitybai.
Jau tada pastebėjau, jog “sveika” ir “nesveika” priklauso tik nuo konteksto ir informacijos šaltinio, o mano supratimu, to būti negali, nes sveikata ne grožis, kur galima palikti subjektyvumo.

Ieškojimų kelias

     Tuo metu ko gero nebuvau pakankamai brandus (o gal nepakankamai save pažinau), kad galėčiau tikslingai nuspręsti savo kelio kryptį, tad teko ir profesionaliai žaisti kompiuterinius žaidimus ir tarnauti tėvynei ir netgi lenkti nugarą emigracijoje. Vienas bendras bruožas visose to meto mano patirtyse – vienoks ar kitoks organizmo netobulumas. Tam tikrose situacijose susidurdavau tiek su fiziniais, tiek su psichologiniais bei mentaliniais iššūkiais. Šios neįprastos situacijos privertė mane praplėsti akiratį ir pradėti domėtis ne tik savo organizmo galimybėmis, bet ir mokslo tendencijomis, susijusiomis su sveikatingumu plačiąja prasme.
     Ilgainiui pamėgau žiūrėti YouTub’e bei klausytis audio knygų edukaciniais tikslais. Kadangi mano interesų sfera – mokslo taikymas kasdienybėje, popierines knygas laikiau atgyvenusios ir dažnai nebeaktualios informacijos šaltiniu, o naujausios informacijos ieškojau pasaulio mokslo elito pripažintose duomenų bazėse

Pritaikymas praktikoje

     Visą šią informaciją kaupiau ir domėjausi su vienu tikslu - pritaikyti praktikoje. Nors daug kas mane dabar laiko mokslo ir teorijų žmogumi, ko gero neprisiminčiau kažko labai svarbaus, ko nebūčiau patyręs ir pabandęs “savo kailiu”. Tokia mano praktika/metodika padeda čia ir dabar pakeisti savo minčių srautą, atsikratyti nepagįstų baimių bei nusistovėjusių stereotipų.
     Vien iš mitybos prizmės žvelgiant, galiu pasigirti, kad teko susipažinti ne tik su organizmo galimybėm, bet ir įvairaus maisto ruošimo subtilybėm: keletą metų bandžiau vegetarizmą, vėliau veganizmą; maitinausi pagal kultūristo meniu, badavau kaip induistas, "cheatinau" kaip amerikietis. Svarbiausia tai, jog visi šie eksperimentai su savo kūnu buvo pagrįsti moksliniais tyrimais bei meta-analizių duomenimis.

Mokytis, mokytis ir dar kartą mokytis

     Niekada nebūčiau pagalvojęs, kad padėsiu žmonėms spręsti su mityba susijusias sveikatos problemas, bet kai supratau, jog žinių šia tema turiu kur kas daugiau, nei bet kas kitas iš pažįstamų rato, nusprendžiau stoti į dietetikos studijas ir šią “konsultavimo teisę” formaliai įtvirtinti.
     Dietetikos, kaip ir dietologijos ar kitose su medicinine praktika susijusiose studijose svarbiausia - darbo etika. Visada laikomės požiūrio, jog taikant bet kokias priemones pirminis tikslas yra nepakenkti organizmui ir remtis tik ta informacija, kuri yra pripažinta, įrodyta ir išbandyta.
     Konsultuodamas žmones visada stengiuosi kuo detaliau išsiaiškinti konkretų poreikį bei apsibrėžti lūkesčius. Kiekvienas mano duodamas patarimas turi mokslinį pagrindą. Kitu atveju iš manęs sulauksite tiesaus ir aiškaus atsakymo – “šito nežinau”.
     Kitaip nei daugelis mano kolegų bei medicinos srities specialistų, esu linkęs pripažinti savo trūkumus bei žinių spragas, tačiau tiek į patogius, tiek į sudėtingus klausimus atsakau net nemirktelėjęs, nes “arba žinau, arba turiu eiti ir sužinoti”.

Kadangi Eglė ir Marius spėjo įvertinti mano sukauptą patirtį, pasiūlė prisijungti prie KetoAvocado komandos aš pasižadu jums padėti šiais klausimais:

  • Kaip kalbėti su savo gydytoju
  • Kaip būti darbingiems visą dieną
  • Kaip normuoti maistines medžiagas ir mikroelementus dienos eigoje
  • Kaip pagerinti bendrą organizmo savijautą
  • Kaip pasirinkti labiausiai tinkamą mitybos būdą

Taip pat:

  • Supažindinsiu jus su aktualiausia moksline informacija
  • Bei padėsiu išsklaidyti mitus bei stereotipus apie mitybą bei sveikatingumą.


Senesnis įrašas Naujesnis įrašas


Rašyti komentarą