Nauja pradžia. Trečia diena🌿

nauja pradzia platonas

      Pabudęs ryte suvokiau, kad vakar nenufotkinau vakarienei valgytos picos. Tačiau iškart aplankė pajautimas, jog problema ne tame, kad trūksta nuotraukos. Kaip jaučiausi valgydamas picą? NESIJAUČIAU. Atrodo tarsi prie vakarienės stalo manęs nebuvo. Vietoje manęs buvo užsukęs bičas su užrašu ant marškinėlių „suvalgysiu visas pasaulio picas“.

Smegenys laimėjo mūšį...

      Atsekęs vakarykštę situaciją supratau, kad gabalėlis juodo šokolado (85%) grąžino mano smegenis į būseną, kuomet maistas – tiesiog būdas patirti malonumą. O gausybė picos ingredientų, nors ir visi keto tinkami, prisidėjo prie smegenų neuronų kibirkščiavimo. Neveltui maisto pramonėje gamintojai nuolatos dirba tam, kad rastų vis tobulesnę kombinaciją, kuri smegenyse keltų į priklausomybę panašų pojutį. Nors ketogeninėje mityboje nenaudojame cukraus, tačiau saldumo receptoriai liežuvyje padeda šią kombinaciją susikurti mums to net nežinant. Kiti du ingredientai – druska ir riebalai – nuolatos randami keto mityboje.
      Dabar rašydamas supratau, kad norime vengti saldumo pojutį keliančių produktų kartu su sūriais, gaminant bet kokius keto receptus. Prisiminus kaip yra tekę draugauti su mascarponės + riešutų sviesto desertu galiu patvirtinti, kad galima tapti priklausomu.

Apie sąmoningumą

      Kita svarbi žinutė propaguojantiems ketukams – pirmoje dienos pusėje mūsų valios rezervuaras pilniausias. Dėl to ryte lengviausia išlaikyti dėmesį ten kur jis turi būti - kūne arba veiksme kurį darome, o ne mintyse ar emocijose. Būtent dėl to sunkiausius dienos darbus atlikti ir daugiausiai dėmesio reikalaujančius receptus pasigaminti norėtume kuo anksčiau, kad nerizikuotume susidurti su dėmesio praradimo rizika vėlai vakare. Ne veltui sakoma, kad rytas už vakarą protingesnis.

Kaip jaučiuosi dėl to ką darau?

      Esu 100% užtikrintas. Tinkamas dėmesys į maistą padėjo pagerinti koncentraciją ir kitose veiklose – dažniau geriu vandenį, atkreipiu dėmesį kai per ilgai sėdžiu, pajaučiu kai mintys pavargsta nuo darbų.

Kaip jaučiuosi dėl vakarykščio debesėlio užtemdžiusio mano sąmoningumą?

      Atleidžiu sau, neteisiu ir nesigailiu, nes tai padėjo išmokti svarbią pamoką. Be nuklydimų mes netobulėtume, tačiau svarbiausia grįžus į neišmoktas pamokas pasidaryti išvadas, kad patirtys nesikartotų.

Kaip jaučiuosi dėl rezultatų?

      Svarstyklėse skaičiukai po truputį mažėja, tačiau labiau džiugina augantis sąmoningumas ir išlikimas momente, kai aplinkui tiek daug pagundų. Jaučiu, kaip energijos potencialas auga, mažėja blaškymosi – vis ilgiau galiu išlikti susikaupęs tiek dienos eigoje, tiek atliekant konkrečius darbus.

Šiandien tiek. Su Meile, Marius

Marius ketoavocado

ketoavocado daugiau nei maistas


Senesnis įrašas Naujesnis įrašas


Rašyti komentarą