Kiek kainuoja laikytis keto? (1dalis)💰💸🤤

Prisistatymas

     Kadangi atlikus trumpą apklausėlę Facebook story'je paaiškėjo, kad nemaža dalis žmonių yra įsitikinę, jog laikytis ketogeninės mitybos yra brangu ir net 85proc apklaustųjų norėtų sužinoti "kiek brangiai" kainuoja laikytis šio mitybos rėžimo, asmeninis keto-mokytojos Eglės vadybininkas Marius jungiasi į KetoAvocado blogo kūrimą. 
     Taigi, sekdamas savo dienos racioną kartkartėmis pasidalinsiu įžvalgomis bei patarimais ir žinoma suskaičiuosiu kiek čia kas kainuoja toje keto mityboje. Tikiu, jog ne tik padėsiu atsakyti į šį klausimą apie ketogeninės mitybos išlaidas, bet ir suteiksiu daugiau naudingos informacijos ir patarimų visiems besilaikantiems ketogeninės mitybos.

Įvairovė

     Kadangi mano mitybos rėžimas nėra toks griežtas kaip Eglės, skaitydami mano įrašus apie ketogeninę mitybą pastebėsite, jog neplanuoju maisto, o stengiuosi išlaikyti sąmoningumą ir įvertinti viską "po fakto". Kadangi mano gyvenimo būdas yra gana dinamiškas, o su rutina susiduriu retokai, labai sunku tilpti į bet kokius mitybos plano rėmus, planuotis, gamintis ir skaičiuotis.. Tai yra priežastis dėl ko stengiuosi vadovautis tik esminėmis Keto mitybos taisyklėmis, o skaičiavimus atlikti tik kartas nuo karto, kad įsitikinčiau, jog tikrai gaunu reikiamą maistinių medžiagų kiekį.
     Mano motyvai laikantis keto mitybos skiriasi nuo daugelio, nors vis dažniau pastebiu, kad atsiranda bendraminčių, kurie laikosi keto ne dėl svorio kontrolės. Stipriai protiškai dirbant ir "žongliruojant" keliomis veiklomis vienu metu, labai svarbu išlaikyti proto aštrumą ir puikią dėmesio koncentraciją. Tai yra pagrindinė nauda, kurią man keto suteikia. Na ir žinoma, Eglės gaminami nuostabūs patiekalai.. Kadangi sunku atsispirti, o su angliavandeniais nedera.. 😂
     Taigi, pradėdamas šią blogo įrašų seriją, tikiuosi, kad ne tik padėsiu jums geriau susipažinti su ketogenine mityba bei jos teikiamomis naudomis, bet ir paskatinsiu imtis šios priemonės dėl kitų, negu svorio metimo, tikslų. Taip pat, kadangi mano mitybos stilius labiau tinkamas vyrams, nemėgstantiems daug suktis virtuvėje ir gaminti, tikiuosi, kad čia taip pat suteiksiu šiek tiek daugiau, nei galėtų Eglė :)

 Taigi... Pirmoji diena

     keto kava bulletproofKadangi nežinau kada galėsiu sekantį kartą pavalgyti, atsikėlęs ir šiek tiek prasijudinęs gaminuosi "BP13". Ko gero iš pirmųjų raidžių galite suprasti, jog kalbu apie BulletProof kavyte. Skaičius šalia jų nurodo kokį kiekį kokosų aliejaus ir ghee sviesto jai naudoju. Taigi, kavytę gardinu 13g ekologiško kokosų aliejumi (nesenai Lidle buvo akcija) ir 13g ghee sviesto (perkam iš Maximos, geltoname kibirėlyje). Kad pagreitinčiau medžiagų apykaitą ryte, kavą pagardinu žiubsneliu cinamono.
     graikiniai riešutaiKadangi šiaip nesu mėgėjas gurgšnoti, o dažniausiai kavą ar arbatą išgeriu per porą minučių, šiam procesui prailginti pasisveriu 30g graikinių riešutų.
     Iš viso šie ketogeniniai pusryčiai turėjo 222kcal, 40g riebalų, 5g baltymų ir 2g angliavandenių. Įvertinus pusryčiams naudotus kiekius ir kokrečių produktų kainas už beveik 10proc savo dienos maisto raciono "sumokėjau" 0,65€. Kol kas galiu teigti, jog valgyti keto pusryčius - ne taip ir brangu.

Greitas keto maistas

     Visą rytą bėgau ir visur skubėjau, tad teko pajausti "nenaudą" ankstyvo valgymo ir protarpinio badavimo nenaudojimo. Dėl streso, stipriai sukilo hormonai, reikalaujantys maisto ir skubom teko gamintis kažką užkasti. Kadangi šaldytuvas pilnas kaimiškų kiaušinių iš mamos mini-ūkio, sprendimas buvo greitas ir paprastas - pasikepiau 6 super mažo dydžio kiaušinius (230g) ir 100g rukytos šoninės.

kiausiniai su sonine     Kadangi tiek Facebook puslapyje, tiek kitose keto grupėse taip dažnai matau peikiamus žemės riešutus ir sėklų aliejus, pasidalinsiu įžvalga susijusia su jų "blogybėmis". Jei nevalgote žemės riešutų dėl blogo omega rūgščių santykio ir dėl to, kad jie labiau uždegiminis produktas, bet vartojate neekologiškai auginamų vištų kiaušinius - gaunate tą patį rezultatą - omega 3 ir omega 6 disbalansą, kuris sukuria pretekstą organizmui tapti labiau palankiu uždegimams. Taigi, jei turite galimybę, kiaušinius naudokite kuo ekologiškesnius.
     Šoninę taip pat pirkome iš smulkiojo ūkininko, tad galima daryti prielaidą dėl aukštesnės produkto kokybės (maisto priedų, bei naudojamų pašarų atžvilgiu). Tačiau kainos skaičiavimui, kaip ir kiaušiniams, naudojame lengviausiai prieinamus variantus - iš Maximos.
     Šio super greitai paruošiamo keto recepto maistingumas: 508kcal, 40g riebalų, 35g baltymų ir 1g angliavandenių. O kaina viso labo 1,99€.
Šiandien story'je taip pat buvau užsiminęs apie "šoninės paradoksą". Trumpai paaiškinsiu ką turiu omenyje. Kadangi iš esmės pamatuoti tikslų šoninės maistingumą yra labai sunku, o etiketėse galime rasti maistingumą nuo 300kcal iki 450kcal viename šimte gramų, negalime būti tikri, jog svartojame būtent tiek kalorijų, kiek mums sako etiketės (arba mūsų atveju ūkininkas). Nebijokite, skaičiuodami naudokite didesnes reikšmes.. nes.. šoninės paradoksas - įdėję kepti 100g šoninės iš keptuvės išimsite vos 50g. Tai reiškia, kad didžioji dalis riebalų masės paliks keptuvėje, o su tais riebalais ir kalorijos. Taigi, nors mano šoninė ir buvo verta 300 kalorijų, tikiu, jog rinkdamasis šį patiekalą sukuriu papildomą kalorijų deficitą šios dienos racione. O tai reiškia - papildoma saujelė riešutų kai (jei) pasijausiu alkanas

Antra dienos pusė

     Taigi, pirmoje dienos pusėje buvau surinkęs 730kcal, o tai yra viso labo trečdalis dienos raciono (kai fizinis aktyvumas dienos bėgyje vidutinis - vartoju apie 2100-2200 kilokalorijų per dieną). Kolkas išleidau 2,64€, žiūrėsim kaip seksis antroje dienos pusėje.
gvakamole su surio traskuciais     Kadangi scrolinant Facebook'ą pastebėjau, kad šiandien tarptautinė gvakamolės diena, nusprendžiau ta proga "pašvęsti". Įsigijau tris avokadus po 1,29. Atlikęs keletą matematinių veiksmų išsiaiškinau, kad gryno avokado (be odos ir kaulo) kaina yra 8,23€ už kilogramą! Truputį nustebau, nes tikrai brangoka, bet maistingumas kur kas geresnis nei jautienos! Aiškų gvakamolei gaminti dar reikia svogūnų laiškų, petražolių arba kalendrų ir citrinos. Šiems pagardams išleidau apie 1,20€, nes nors petražolės ir svogūnų laiškai yra gan brangūs, bet jų užteks dviem kartams. Citrina priklausomai nuo rūgštumo naudojame vieną arba pusę. O detalesnį aprašymą įkelsime į KetoAvocado receptų blogą.
     Su kuo valgyti gvakamolę nusprendžiau labai greitai! Kadangi ne per seniausiai bandėme kepti sūrio traškučius su alyvuogėmis, žinojau, kad reikia apsieisiu tik su riekelėmis pjaustytu edamo sūriu. Panaudojau 4 riekeles iš 7 ir paskaičiavęs jų kainą matau viso labo 53 centus!
     Antras dienos valgymas papildė mano dienos racioną dar 773kcal, 70g riebalų, 27g baltymų ir 2g angliavandenių. O viso šio kiekio maisto kaina - 3,79€

Kas toliau?

     Dar lieka apie 600 laisvų kalorijų ir pasirenku patį paprasčiausią receptą - pakelį lukštentų, skrudintų ir sūdytų moliūgo sėklų. Labai dažnai perku šį užkandį, o už tokį kiek kalorijų moku vos 1,15€. Neskubėdamas iki vakaro po truputį sukramsnoju beveik visą moliūgų sėklų pakelį (apie 80g) ir pasiekiau šiandienos kalorijų tikslą.
    Dažnai paėmę bet kokį maisto produktą ir paskaičiavę jo maistingumo lentelės skaičiukus gausime neteisingą matematiką. Taip yra ir šiuo atveju, jei skaičiuojame kalorijas nuo etikečių - 2214kcal, o sudauginę makroelementų kaloringumus gauname 2189kcal. Dėl to ir yra sakoma, kad kalorijos nėra tikslus mokslas, o plius minus šimtas kalorijų nieko nereiškia. Nors šiuo atveju skaičiavimų paklaida minimali, dažnai pasiėmę tiesiog receptą iš interneto galime taip stipriai "padauginti" kalorijų
keto maisto kaina     Tikslingiausiai imti vidutinę šių dviejų matavimų vertę, kaip darome ir skaičiuodami mitybos planuose esančių receptų kaloringumą. Tad šios dienos apibendrinimas:
22012kcal, 197g riebalų (81% raciono), 95g baltymų (17% raciono) ir viso labo 9g angliavandenių (2% raciono) Viso maistui šiandien išleidau - 7,34€


P.S esu 190cm ūgio ir sveriu 96kg, tai man reikalingas maisto kiekis yra bent 20% didesnis nei vidutinės KetoAvocado klientės

 

 

 


 Ar jums patiktų tokia rubrika? Jei taip, prašau paskatinkit mane šiai rašliavai komentaruose, nes gamintis - viena, skaičiuotis - antra, bet viską dokumentuoti - tikrai sunkus darbas. Lauksime jūsų komentarų, nuomonių bei pastebėjimų

 ketoavocado ponas

 

 

 

 

Grįžti į tinklaraštį

7 komentarai (-ų)

Perskaičiau, ačiū, buvo įdomu, gražiai pasakojate, malonu skaityti.

RÅ«ta

Tikrai visada idomu paskaityti, apsisviesti, savo pasiskaiciuoti ir pasigerinti. Labai patiko.

Ernesta

Sveiki visi, dėkojame už įvertinimus! Džiugu, kad patiko
Mūsų bloge jau galite rasti antrą dalį.
Marius

KetoAvocado

Labai patiko, lauksiu ir stebėsiu toliau

Miroslava

Labai patiko straipsnis, lauksime tęsinio.

Jūratė

Rašyti komentarą