Kiek kainuoja laikytis keto? (4dalis)💰💸🤤

Po šiokios tokios pertraukėlės - ketvirta skaičiavimų diena

     Šio įrašo atsiradimą paskatino sekėjai, kurie komentavo ir išreiškė palaikymą bei norą sulaukti sekančių įrašų. Taigi dar kartą dėkoju už palaikymą ir tęsiu seriją įrašų apie paprastą, neįpareigojantį, intuicijos vedamą keto gyvenimo kelią. O tiems, kurie neskaitė pastarųjų įrašų - juos galite rasti čia.

Kaip man sekasi?

     Nors šis blogas ne apie tai, bet keto tema šiuo metu, tiesiogine šio žodžio prasme, tiesiog SPROGSTA! Susudomėjimas auga eksponentiškai! Su Egle vargstame tikrai ne po 8 darbo valandas per dieną.. O atėjus savaitgaliui.. norisi save apdovanoti.. "pacheatinti".. Mano cheatai šį savaitgalį baigėsi tuo, kad cukrumi ir angliavandeniais pamaitinau ne tik savo per savaitę išvargusį kūną, bet ir bakterijas, kurios šiuo metų laiku labai paplitusios aplinkoje.. Ir taip pasigavau anginos tipo uždegimą. Plačiau apie tą "ilgąjį savaitgalį" galite paskaityti čia.
     Gera žinia ta, kad kaip susirgau nuo angliavandenių, taip juos išemės ypač greitai pasveikau (viso 3 dienelės). Ko gero prie pagreitinto pasveikimo prisidėjo ir padidinta elektrolitų norma, grįžimo į keto proga. Ir štai ilgai nevargęs, nuo sekmadienio susiėmęs, sėkmingai esu ketozėje, nejaučiu alkio, netrokštu angliavandenių, dirbu ypač sklandžiai ir dėmesį koncentruoju nuo ankstyvo ryto iki vėlyvo vakaro.

Ta proga galiu pasidalinti maistukais ir skaičiukais

riesutai     Taigi, šie skaičiavimai susideda iš antradienio mitybos raciono, kai keto jau esu trečią dieną ir pagrindinė kylanti problema - kaip suvalgyti būtinasias kalorijas. 
     Diena prasidėjo minimaliu, 14os valandų protarpiniu badavimu, kurio visiškai neplanavau. Pirmas valgymas - riešutai. Dažniausiai perku riešutų "mix'ą" iš lidlo, o šį kartą atsisvėriau lygiai pusę pakelio. Iš šių riešutų susitinkau virš 600 kalorijų ir atsiėjo vos 1,60€. Buvau pasidaręs ir kavos, bet tęko išskubėti iš namų nespėjus susiblendinti ghee sviesto ir kokosų aliejaus.
     Grįžęs baigiau ruošti bulletproof'kę (BP13), o prie jos užkandau keto stiliaus sumuštinukais (labiau suktinukais) iš sūrio, varškės kremo ir pjaustytos mėsytės file. Receptas paprastas - trys riekelės pjaustyto edamo sūrio (80g), 40g virto vaikiško kumpelio ir 20g varškės užtepėlės-kremo. Susitepam ir greit sudorojam. Tokiu būdu už 1,02€ susirenku dar 275kcal. O dienai einant vakarop jau turiu: 1234 kcal, 110g riebalų, 48g baltymų ir 10g angliavandenių, o pinigine išraiška - 2,90€.

Etikečių kosmosas

     Nuo 7 iki beveik 9 aktyviai dalyvavau krepšinio varžybose (sekėsi puikiai, laimėjom), o grįžtant užsukau į Akropolio Maximą šaldytuvo papildymo tikslais. Šiandien pasisekė savo mitybos raciono kainą atpiginti randant "nupigintų produktų skyriuje" skanios žuvytės, kurios negalėjau atsisakyti.
juros eserys     Naudodamasis proga paraginsiu visus pažvelgti sąmoningiau į nukainotų produktų skyrius parduotuvėse: jei valgysite maistą tą pačią dieną - nesigėdykite pirkti su didele nuolaida! Juk kitu atveju šie maisto produktai bus tiesiog išmesti. Šiems produktams pagaminti, transportuoti, laikyti parduotuvėse buvo reikalingos įvairiūs resursai, žaliavos bei energija. Na, manau supratot link kur lenkiu.. ekologija, ekonomija ir panašios šių laikų problemos.

     Taigi, žuvį pasvėriau, suvalgiau ką galėjau ir "atsvėriau" kas liko. Taigi iš 240g kurie buvo pakuotėje, suvalgiau viso labo 170g. Nuo kurių ir skaičiuoju makro kompoziciją. Kalbant apie skaičiavimą - čia vėl kyla problemos. TIkriausiai daugeliui jūsų teko susidurti su situacija, kai etiketėse nurodomą visiškai netiksli informacija? Taip buvo ir šiuo atveju. Absoliučiai iš kosmoso srities.. nežinau kaip kitose šalyse, bet Lietuvoj, maisto etiketės tikrai nėra kontroliuojamos!

maisto etiketes     Pradėkim nuo to, kad nurodoma, jog žuvis kepta su kvietiniais miltais. O vizualiai net kruopelės miltų nesimato. Tų miltų sąskaita kaloringume gula 7,4g angliavandenių. Ko gero suprantate, kad valgydami žuvies file, neturime galimybės gauti angliavandenių.. Next - 12g riebalų iš kurių sočiųjų vos 1gramas. Kažkas neįprasto.. skaitom etiketę.. pasirodo kepta rapsų aliejuje, kurio riebalus čia priskaičiuoja.. Tai ką.. dvi iš trijų pagrindinių maistinių medžiagų pateiktos neteisingai, arba kitaip tariant netikslingai. Prie viso to, šioje žuvytėje, sveriančioje 240g randame 24 gramus druskos (kas yra maždaug 5 valgomieji šaukštai). Beprotystė..
     Taigi, elementariai vedam į google jūros ešerį, randam, kad maždaug 6g riebalų ir 17g baltymų. Logiška? Manau tikrai labiau, negu etiketėje. Pasidauginu iš kiekio kurį suvalgiau ir vuolia!

Apibendrinant

keto mitybos kaina     Tai va, privalgiau žuvytės, pradėjau skaičiuoti dienos makros.. ir matau, kad iš maždaug 2100 kcal kurias siekiu surinkti dienos bėgyje turiu vos 1456kcal, kuriose 120g riebalų, 77g baltymų ir 10g angliavandenių. Jei žiūrėtume į proporcijas - jos čia idealios: 75% riebalų, 21% baltymų ir 3% angliavandenių.
     Viskas būtų gerai, jei ne 600kcal trūkumas.. Atsidarau šaltdytuvą, o ten - savaitgalinis morkų pyragas! Nors dar nespėjome įsivertint tikslaus kaloringumo, bet gabaliukas apie 100g, tai įvertinu, jog optimaliai/maksimaliai turėčiau iš ten gaut trūkstamas kalorijas. O makro kompozicija tikrai keto-draugiška, tai nieko nelaukęs sukapoju šį likutį.
skanumynai     Aj va, dar Maximoj užmačiau jūros dumblių akciją ir čiupau Green Cola skardinę. Apsidovanodamas už pergalę krepšinio varžybose užkandu šį vėlyvą užkandį net neskaičiuodamas jo kaloringumo (Tie kas yra skaičiavę, turbūt žino, kad pakelyje maždaug 5g riebalų ir po 2 gramus baltymų ir angliavandenių).
     Tai tiek.. bekramsnodamas dumblius, baigiu rašyti šį naktinį įrašą, tikiuosi galėjau suteikti kažkokios naudingos informacijos bei atspindėti savo požiūrį į keto mitybą. Planas yra gerai, švarus keto maistas yra gerai, saldiklių reikia vengti.. bet kai viskas gula ant kortos "keto ar palaida bala", geriau jau minimaliai nusižengti, bet išliikti toje super-būsenoje ketozėje!

Tai viso, šiandiena kainavo 4,46€ ir sekmadieninio torto likutį.

 

Ar jums patiktų tokia rubrika? Jei taip, prašau paskatinkit mane šiai rašliavai komentaruose, nes gamintis - viena, skaičiuotis - antra, bet viską dokumentuoti - tikrai sunkus darbas. Lauksime jūsų komentarų, nuomonių bei pastebėjimų

 ketoavocado ponas

 

 

Grįžti į tinklaraštį

2 komentarai (-ų)

Labas, Ernesta,
kaip visada reikėtų atsižvelgti į visos dienos angliavandenius, 100g kaip ir būtų okey, per visą dieną suvalgant ir su ta mintimi, kad daugiau jokių angliavandenių :)

KetoAvocado

Sveiki, pačiu laiku geros idejos. Savaitgalį mėgstame visai dienai išvažiuoti, atsijungti nuo rutinos. Dažniausiai perkame ką randame, pasidarome pikniką. Suktinukai labai gerai idėja, jau žinau ką šį savaitgalį valgysim. O dėl riešutų susipainiojau… anakardžiai ir pistacijos turi anglių. jei po 100g tai kaip su tom anglimi?

Ernesta

Rašyti komentarą