Kiek kainuoja laikytis keto? (2dalis)💰💸🤤

Tęsiam skaičiavimus

     Antra diena, kai skaičiuoju ne tik suvalgomas/nesuvalgomas kalorijas bei makroelementus, bet ir suvalgomo maisto kainą. Ši diena buvo visiškai nenuspėjama, tai maistas kurį valgiau buvo taip pat renkamasis visiškai ekspromtu.
Viskas prasidėjo nuo neplanuoto 20-ties valandų nevalgymo lango. Kadangi paskutines kelias dienas netaikiau protarpinio badavimo iš viso, buvo gana sunku tiek fiziškai tiek psichologiškai (ypač po 16val, kai dažniausiai esu įpratęs stabdyti man įprastą PB). Studijos, projektai, KetoAvocado.. darbai sukasi ratu ir gana intensyviai.. taip intensyviai, kad nelieka laiko pavalgyti.

Renkuosi maistą

     Prieš važiuodamas namo stoju Lidl‘e su intencija prisirinkti keto produktų, kuriais galėčiau papildyti savo tuščia dienos racioną. Einant pro daržovių skyrių pasisekė rasti žalumynų mišinį bei romaninės salotas, tai nusprendžiau greitai – valgysiu salotas.zalumynai
      Kalbant apie prekybos centrus ir jų prekių išdėstymą, pasidalinsiu patarimu, kaip neįkliūti į pardavėjų „spastus“. Ko gero pastebėjote, kad daugelyje prekybos centrų, vos įėjus jus pasitinka vaisių ir daržovių skyrius. Protingi prekybos centrai taip daro dėl to, nes mokslu ir tyrimais įrodyta, jog standartinis pirkėjas visų pirma apsipirkęs sveikuoliškų produktų (vaisių ir daržovių) bus labiau linkęs toliau apsipirkinėdamas įsigyti „apdovanojimų“ už tai, kad valgys daržoves. Ši vartotojų elgsenos analizė atlikta beveik prieš 20 metų ir plačiai taikoma visame pasaulyje. Taigi patarimas jums – prisiminkite, kad nereikia savęs apdovanoti ir viskas bus gerai, išleisite mažiau pinigų ir liksite tik su sveiku, kokybišku maistu pirkinių krepšelyje.

     Grįžtant prie mano plano valgyti salotas – šie du pakeliai salotų atsiėjo viso labo 1,78€, o per vieną kartą jų tikrai nesuvalgysiu. Vienas pakelis 150g, kitas 350g, per dieną optimalu suvalgyti apie 200g tokio tipo žalumynų, tad darau prielaidą, jog jų užteks bent jau dviem dienoms, arba pasidalinsime per puse su Egle.
Sekantis žingsnis – išsirinkti salotų turinį. Kadangi žalumynų kaloringumo neskaičiuojame, logiška, kad dar neturime nei vieno gramo riebalo ar baltymo. Kadangi mityba – ketogeninė, kur 70-80proc dienos kalorijų raciono sudaro riebalai, visų pirma jų ir ieškome. Dažniausi ir standartiniai pasirinkimai: avokadas, fetos sūris, alyvuogės. Pastarasias randu ekologiškas, už 2,29€, jas ir dedu į krepšelį. Toliau – baltymų eilė. Dažniausi pasirinkimai: šoninė, keptas faršas, vištiena, tunas, kita žuvis. Nusprendžiau pasirinkti lašišos file gabaliukus (1,35€), kad pagreitinčiau visą salotų ruošimo procesą. Tai yra viskas ko reikia mano šiandienos salotoms.
Grįžės namo greitai praplaunu lapus (pusę lapelių rinkinio ir trečdalį romaninės salotos), metu į didelį dubenį, atsisveriu pusę alyvuogių (100g) ir sudedu visą lašišą. Jau kaip ir būtų galima valgyti, bet trūksta sultingumo, tad pašlakstau apie 20g alyvuogių aliejaus ir įspaudžiu kažkiek citrinos.

alyvuogeslasisos file

keto salotos


      Netrukau nei 5 minučių ir jau galiu valgyti. Šių salotų maistingumas: 470kcal 42g riebalų, 21g baltymų ir mažiau nei 1g angliavandenių! Kaina viso labo 3.45€, o maisto produktai tikrai kokybiški ir maistine prasme vertingi.

 

Užbaigiu dienos valgymus

     Kadangi jau vakarėja, o iš salotų tikrai nesurinkau pakankamai makroelementų reikalingų savo mitybai, truputį atsikvėpęs nuo salotų kramtymo einu pradėti ruošti kavą. Naudoju savo „atidirbtą“ BP13 receptuką (13g kokosų aliejaus ir 13g ghee sviesto), nes jau žinau tikslų jo kaloringumą (234kcal, visos iš 26g riebalų)  ir nereikia visko skaičiuot iš naujo. Patarimas bulletproof kavą gaminantiems „iš akies“ – nedarykite taip. Nors sakoma, kad plius/minus 100 kilokalorijų dienos bėgyje nieko nereiškia, bet kai visas produkto ar patiekalo kaloringumas susidaro iš riebalų (sviestų bei aliejų atveju), vos 10g ir išnaudojam savo kalorijų rezervą. Dėl to būtinai sverkite šiuos ingridientus. Toliau kavos ruošimo procesas elementarus – su blenderiu viską išplakame. Neturintiems tokios įrangos tinka ir standartinės „sportininkų“ plaktuvės, kur blenderio vaidmenį atlieka plastikinis tinklelis. Išsiplaka taip pat neblogai, tik aišku plastikas plius karšta kava – ne geriausias pasirinkimas.

riesutai     Prie kavos kažko pakramtyti – renkuosi graikinius (50g) ir migdolų (40g) riešutus. Ir viso gaunu beveik tokį pat kaloringumą, kaip salotų – 826kcal, 79g riebalų, 18g baltymų ir 9g angliavandenių. O Viso to kaina, vos 1,33€!

keto maisto kaina       Esu sotus, laimingas ir neįsivaizduoju kur galėčiau sutalpinti daugiau maisto. Deja, bet taip ir baigiasi diena: 1423 kcal, 132g riebalų, 45g baltymų ir 10g angliavandenių. Ir viso šios dienos maisto kaina – 4,81€.

     Sakau deja, nes standartiškai siekiu surinkti bent 2100kcal, o šiandien turiu bent jau 30proc mažiau. Viena diena – ne taip baisu, tačiau laikantis ketogeninės mitybos šis „neprivalgymo“ efektas gana dažnas. Kartais klientai nesuvokdami, jog planas jau yra paskaičiuotas su kalorijų deficitu, savavališkai nusprendžia valgyti dar mažiau, nes tikisi tokiu būdu pasiekti greitesnį rezultatą. Ilgalaikis didelis deficitas organizmui sukelia papildomą stresą, ko pasekoje nukenčia ne tik mūsų savijauta, bet ir pats „svorio metimas“.

 

 

 

 Ar jums patiktų tokia rubrika? Jei taip, prašau paskatinkit mane šiai rašliavai komentaruose, nes gamintis - viena, skaičiuotis - antra, bet viską dokumentuoti - tikrai sunkus darbas. Lauksime jūsų komentarų, nuomonių bei pastebėjimų

 ketoavocado ponas

Grįžti į tinklaraštį

4 komentarai (-ų)

Ciao beveik mano ritmas :) ir kaip kokybiskai super greitai gera maista pasiruosti. Pradejau nesenai, sie aprasymai kaip tik man, kad neturint laiko neiskrisciau. Aciu uz dalinimasi.

Ernesta

Džiaugiamės, kad patiko, laukite sekančios dienos skaičiavimų :)
KetoAvocado

KetoAvocado

Patiko.

Raminta

Patiko

Živilė

Rašyti komentarą