Ką apie ketonus rašo daktaras J.Mercola (2 dalis)

Keto pagrindai mokslas

     Jei dar neskaitėte pirmosios šios rubrikos dalies, kur daktaras Marcola pristato ketonų naudą organizmui, kviečiame paskaityti čia.

     Toliau analizuojame ketogeninės mitybos šalininko Dr. J.Mercolos knygos "Riebalai - gyvybės šaltinis" knygą. Jei patinka ši knyga ir kas joje rašoma, rekomenduojame ją įsigyti, o jei ne, sekite KetoAvocado ir sužinokite daugiau apie šios bei kitų su keto mityba susijusių knygų turinį. Taigi, dalinamės ištrauka iš 218-219 šios knygos puslapių. Gero skaitymo:

Ketonai

     Nepamirškite, kad jeigu nesigydote lėtinės ligos, stebėti ketonų kiekį kraujyje reikia tik kelias pirmąsias programos savaites ar mėnesius, o vėliau pasitikrinti tik retkarčiais, kad žinotumėte, ar mitybos planas vis dar veiksmingas. Idealiu atveju ketonų kiekis kraujyje bus tarp 0,5 ir 3 mmol/l.

     Siūlau tikrinti ketonų kiekį kraujyje arba su ketonų kiekio kraujyje matuokliu, arba iškvėpiamo oro matuokliu Ketonix. Su Ketonix kas rytą matuojuosi ketonus, kad įsitikinčiau, jog vis dar esu ketozėje net po puotavimo dienų, kai suvartoju net 150 g grynųjų angliavandenių. Nepamirškite, kad ketozė – tai ženklas, jog kūnas kurui naudoja riebalus.

     Kaip jau rašiau 2 skyriuje, patys ketonai nėra pagrindinė priežastis, dėl kurios daug riebalų turinti dieta turi tokį stiprų poveikį gerai medžiagų apykaitai. Tai vartojamų maisto medžiagų ir laiko, kada jos gaunamos, derinys sukelia daug naudingų grandininių reakcijų. Ketonai tėra šalutinis šio proceso produktas. Naudoti juos kaip pagrindinį sėkmės rodiklį būtų tas pats, kas vertinti studentus pagal tai, kiek panaudotų rašiklių ir pieštukų radote šiukšliadėžėje. Tai priklauso nuo to, ką įdedate, ką gaunate, ir visko, kas nutinka tarp to.

     Ketonai nėra pagrindinis sveikatą gerinančių pokyčių variklis. Kūnas gali imti gaminti daug ketonų vien nurijus MCT aliejaus, tačiau daugiau nieko nepakeitę savo mityboje jūs gausite tik dalelę naudos, kurią duoda daug riebalų, mažai angliavandenių ir saikingą kiekį baltymų turinti dieta.

Kraujo paėmimas iš piršto

KetoAvocado nuomonė ir komentarai apie pateiktą turinį:

  • Pateikiama teisinga rekomendacija, jog siekiame, kad ketonų lygis kraujyje būtų tarp 0,5 ir 3 mmol/l. Didesnis ketonų kiekis rekomenduojamas tik su labai griežta priežiūra ir sprendžiant konkrečias sveikatos problemas.
KetoAvocado


  • Kaip ir kiekvienoje keto knygoje neapsiename be reklamuojamų prekių. Šiuo atveju tai iškvėpiamo oro analizatorius. Atkreipiame dėmesį, kad ilgainiui tokio tipo aparatai (kaip ir šlapimo juostelės) neberodo naudingų duomenų, o tam momentui, kai rodo - vistiek negalime vertinti savo ketozės. To priežastis - matuojamas, ne kraujyje cirkuliuojančių, o pasišalinančių ketonų kiekis.
  • Tas pats dėl MCT. Kaip žinia, tai yra mokslinį pagrindą turintis "produktas", tačiau reikia prisiminti, jog bent pusė riebalų esančių nerafinuotame tyrame kokosų aliejuje sudaro būtent šios, vidutinės grandies riebalų rūgštys. 

Sekančioje dalyje sužinosite, kada rekomenduojama matuotis ketonų lygį organizme;) Senesnis įrašas Naujesnis įrašas


Rašyti komentarą