Jokūbo sėkmės istorija🔥

jokubo pries ir po

Trumpai prisistatykite

Esu Jokūbas Sireikis, keto mitybos šalininkas bei mokslo populiarintojas. Nuolatos skatinu domėjimąsi ir eksperimentavimą su mityba, siekiant pagerinti ne tik fizinę bet ir psichologinę būseną.

Kada supratote, kad viršsvoris jums tapo nepatogumu bei problema?

Nepamenu dienos prieš keto, kuomet viršsvoris nebūtų kėlęs sunkumų. Jau pradinėse klasėse pastebėjau, jog, nors ir valgau „sveikai“, daug sportuoju, tačiau pilvo apimtis vis tiek didžiausia klasėje.

Kokie buvo pirmieji žingsniai siekiant atsikratyti viršsvorio? Ar iš karto pradėjot keto mitybą, ar buvo ir nesėkmingų bandymų?

Keto buvo mano paskutinė išeitis. Iki tol apie 10 metų netikėjau mitybos galia ir visą dėmesį (nesėkmingai) skyriau sportui: baseinui, svorių kilnojimui, dziudo ir begalei kitų fizinių veiklų.

Gal galite trumpai papasakoti apie ankstesnius bandymus suliekėti? Su kokiomis problemomis bei nepatogumais susidūrėte?

Nors užsiiminėjau daug veiklų, sportavau beveik kiekvieną dieną, tačiau mano svoris nesikeitė. Fiziškai jaučiausi pakankamai gerai, tačiau riebalai ant manęs buvo prikabinti kaip antrankiai. Iš dietos pusės, valgiau tai, ką valgė tėvai, draugai ir kiti aplinkui esantys liekni žmonės. Nenuostabu, jog kiekvieną dieną kėliau sau klausimą: „valgau mažiau nei mano draugai, o sportuoju dar daugiau, tad kodėl aš esu pasmerktas būti storu?“.

Kaip ketogeninė mityba atsirado jūsų akiratyje?

Labai neįprastai: prieš tradicinį keto, aš atradau „carnivore“. Apie mėsos dietą pirmą kartą išgirdau Joe Rogan podcaste, pokalbyje su Jordan Peterson. Po klausymosi kaip reikiant įsitraukiau ir pagaliau supratau, kokią didelę įtaką mūsų psichologinei bei fizinei būsenai daro maistas. Po gan nesėkmingo pirmo eksperimento būti mėsėdžiu atradau keto. (Dabar ratas apsisuko ir vėl sugrįžau prie carnivore)

Kokie buvo Jūsų pirmieji žingsniai keto-kelionėje? Skaitėte, domėjotės ar puolėte stačia galva? Naudojotės pagalba ar bandėte viską išsiaiškinti savarankiškai?

Po komplikuoto eksperimentavimo su carnivore visi kiti sprendimai susiję su mityba buvo detaliai išanalizuoti ir suplanuoti prieš priimant. Akademinės literatūros apie sveikatą skaitymas pasidarė itin įdomus, taip pat diskutavimas su šeimos nariais, kurie dirba medicinos srityje.

Kokie šiuo metu yra jūsų pasiekimai, rezultatai kuriais galite pasigirti?

Minus 40 kilogramų (iš 120 į 80), padidėjusi raumenų masė, pagerėjusi psichologinė savijauta (ryškus streso sumažėjimas), padidėjęs produktyvumas, stabilesni energijos lygiai, naujai atsiradęs pasitikėjimas savimi, nauji interesai/hobiai (mityba, sveikatingumas) ir daug kitų.

Kokie buvo didžiausi iššūkiai laikantis šios mitybos? Ar šiuos sunkumus galite prilyginti problemoms kylančioms laikantis kitų dietų?

Didžiausi sunkumai iškilo laikantis carnivore. Prieš pereinant į keto buvau pakankamai pasiskaitęs apie „keto gripą“ ir visus kitus pašalinius poveikius, taigi nesusidūriau su daug bėdų. Kadangi nuo pat vaikystės buvau nepritapėlis, tad draugų ir artimųjų šališkumas tik dar labiau motyvavo.

Koks būtų Jūsų patarimas keto naujokui, kuris nori pokyčių bet nedrįsta?

Kai kažkas paklausia patarimo, štai ką pasakau: „Man džiugu pranešti, jog svarbiausią žingsnį jau atlikai – nusprendei pirmon vieton statyti savo sveikatą! Keto tavo kūnui yra daug natūraliau negu dabartinė tavo mityba. Kadangi ketozės būsenoje tikriausiai nebuvai nuo to laiko, kai buvai naujagimis, (re)adaptacija šiek tiek užtruks. Tačiau, jei pradėsi lėtai ir po truputį mažinsi angliavandenių kiekį, tuomet pasieksi visus išsikeltus tikslus ir kelionė link sveikatingumo bus sklandi!“

DĖKOJAME, JOKŪBAI, UŽ PASIDALINIMĄ SAVO PATIRTIMI

Grįžti į tinklaraštį

Rašyti komentarą