Virtų dešrelių reitingas🌭

     Kadangi po tiesioginės transliacijos apie dešrelių eksperimentą prašėte mano verdikto, tai dalinuosi vertinimo rezultatais! Jei neskaitėte įvado į "dešrelių eksperimentą" - jį rasite čia

Kad nebūtų taip, jog viskas remiasi tik į skonį, dėl kurio nesiginčijama, nutariau vertinti tris kriterijus šešiabalėje sistemoje:

  • Rinkodarinis aspektas. Kadangi vien kainą vertinti nėra tikslinga (visada bus kažkam akcija), tai čia apžvelgsiu, kaip gamintojas pristato prekę, kokius patrauklius teiginius pateikia ir kaip gudriai viską formuluoja etiketėse. Įvertinimas 1 – kai naudojama gudri rinkodara, o 6 – kai viskas paprasta ir organiška.
  • Sudėtis. Kiekybiškai ir kokybiškai. Vertinu 1 – pačius įmantriausius receptus, o 6 – minimalistinius, konservantais nepripompuotus produktus.
  • Skonis (įvertinus priedų poveikį). 1 – nenorėčiau pakartoti. 6 – valgyčiau kasdien.

9 vieta – Giminių.

     

giminiu desreles

     Pirkdamas jau „įtariau bites“, nes papuoliau ant 50% akcijos, kurios metu pakuotės kaina buvo vos 0,89€! Pirmoje vietoje esančios Pro Natura dešrelės su akcija kainuoja dvigubai brangiau, nors pakuotės svoris 20% mažesnis. Prie tokios kainos atlikę paprastą matematiką gauname, jog kilogramo kaina vos 3,42€. Pakuotė bando sukelti pasitikėjimą ir apeliuoti į tradicijas bei šeimos vertybes. Tačiau įvertinus sudėtį randame rekordinį konservantų kiekį, kurių pavadinimų mano močiutė net nebuvo girdėjusi.
     Pristatau sudėtį: Kiauliena, Vanduo, Druska, Dekstrozė, Prieskoniai ir jų ekstraktai, Antioksidantas E392, Antioksidantas E301, Tirštiklis E466, Tirštiklis E407a, Stabilizatorius E331, Emulsiklis E450, Aromato ir skonio stipriklis E621, Konservantas E250, Kvapiosios medžiagos, Kvapioji rūkymo medžiaga.
     Paragavus nenustebau, atrodo ir konservantų visuma nesugebėjo pataisyti skonio, tad vertinimas toks:

Rinkodara – 2
Sudėtis – 2
Skonis – 1
Viso: 5 balai.

 

8 vieta – Biovelos Vilniaus Ekstra.

 

Biovela virtos desreles

   Kažkaip iki šiol Biovelos dešrelės lentynose atrodydavo patraukliausiai. Tačiau, kai prisipirkau pilną krepšį „konkurentų“, į akis labai krito ilgiausias galiojimo terminas ir viena iš ilgiausių sudėčių. Vienu ingredientu daugiau randame tik kalakutienos dešrelėse, tačiau maisto priedų skaičiumi Vilniaus Ekstra gerokai lenkia pastarąsias. Kilogramo kaina – žemesnė vidurkio, tačiau prilygsta kokybiško jautienos faršo kainai (7,5€). Nors sudėtyje kaip ir kitose dešrelėse puikuojasi dekstrozė, visgi maistinių verčių lentelėje ties angliavandeniais švyti nuliai. Tai vienintelis toks eksponatas. Gal taip ir yra, bet galime būti tikri, kad Valstybinė Maisto ir Veterinarijos Tarnyba truputį ne iki galo puikiai dirba savo darbus.

Rinkodara – 2
Sudėtis – 2
Skonis – 2
Viso: 6 balai.

7 vieta –  Berlinki classic.

 

Berlinki virtos desreles

   Vienintelės antros rūšies dešrelės. Ypač norėjau palyginti jų skonį, su aukščiausios rūšies konkurentėmis. Hipotezė pasiteisino – kur kas skaniau! Ko gero taip yra dėl puikiau kombinuojami maisto priedai ir labiau “nešvari“ sudėtis. Jose randame vidutinį kiekį ingredientų, tačiau jų tarpe ir sojų baltymai bei modifikuotų kukurūzų krakmolas. Kas įdomu – vienos iš dviejų dešrelių, kurių supakavimui nenaudojamos dujos (vakuumuotos) ir nepaisant to, galiojimo terminas visiškai nesiskiria nuo kitų vertinamų dešrelių.

Rinkodara – 2
Sudėtis – 1
Skonis – 4
Viso: 7 balai.
 

6 vieta - Lietuviškos pieniškos.

 

Lietuviskos pieniskos desreles

   Taip jau atsitiko, kad iš Klaipėdos mėsinės pačiupau net du prekės ženklus. Greičiausiai klaipėdiečio kraujas padarė įtaką arba noras paremti vietinę ekonomiką. Nors ši mėsinė turėjo du šansus laimėti, tačiau šios pieniškos dešrelės toli gražu nepretendavo į pergalę. Šios dešrelės buvo iš visų pigiausios (eliminavus akcijų poveikį kainai), vos 31 centas už dešrelę! Tiesa, kaloringumas jų taip pat vienas mažiausių. Gudrybė, dėl kurios pavyksta išspausti mažesnę kainą – sudėtyje naudojama vištiena bei kiaulių odelės. Galime sakyti, kad tai tipiškos pieniškos dešrelės, apie kurias sklando legendos. Sudėtyje gudriai rašoma „difosfatai“ ir „trifosfatai“, per daug nedetalizuojant. Taigi yra tikimybė, kad kartu su dešrelėmis gauname fosfatų mišrainę.

Rinkodara – 4
Sudėtis – 1
Skonis – 3
Viso: 8 balai.

 

5 vieta - Virtos kalakutienos Premium dešrelės.

 

Virtos kalakutienos desreles

   Rašant šią apžvalgą visų pirma prisimenu skonį. Man jis visiškai nepatiko, net buvo „fuj“. Tačiau šį efektą sukėlė tai, kad kartu valgiau kiaulienos dešreles. Kai daviau paragauti Eglei, pasakė, kad normalus kalakutienos skonis. Dėl šios priežasties vertinimas skonio grafoje – padorus. Pakuotė paprasta, niekuo neišsiskirianti, tačiau sudėtyje randame rekordinį kiekį ingredientų. Jų net 17! Įdomiausia tai, kad naudojamas ir dažiklis, ir bakterinės kultūros. Nors konservantų kiekis nemažas, tačiau galime pasidžiaugti, kad neturime nei e621 nei natrio nitrito.

Rinkodara – 4
Sudėtis – 2
Skonis – 3
Viso: 9 balai

4 vieta – Kai norisi mėsos.

 

kai norisi mesos desreles

    10 balų! Tikrai patrauklus prekės ženklas „kai norisi mėsos“. Labai gudriai sužaista su „90% mėsos“, nors žvelgiant iš makroelementų perspektyvos – skirtumas labai neženklus. Kilogramo kaina 7,75€, o tai lemia, kad pakuotės kaina kiek didesnė negu rinkos vidurkis. Pasitelktos žalios spalvos ir medalių elementai pakuotėje turėtų kalbėti apie užtikrintumą bei patikimumą. Deja naudojamas ir dažiklis ir natrio nitritas. Kaip ir pakuotėje taip ir viduje – gudrybės vartotojui privilioti ir išlaikyti. Tačiau skonis tikrai geras!

Rinkodara – 2
Sudėtis – 2
Skonis – 6
Viso: 10 balų
 

3 vieta – Samsono pieniškos dešrelės.

Samsono virtos desreles

     Samsono dešrelės atrodo visiškai vidutiniškos. Nei per daug gerų įspudžių, nei nusiskundimų. Pavyzdžiui žiūrint į sudėtį: vos 12 ingredientų, bet randam natrio nitrito, o pieno miltelių kiekis tikrai užrašytas klaidingai (0,01%). O gal tai minimalus kiekis, tam, kad galėtų vadintis „pieniškomis“? Kaip ir teigia pakuotė - mėsos pakaitalams ne – tačiau naudojama kiaulienos, jautienos ir lašinių kombinacija padeda užtikrinti, kad pakaitalams ir nebeliktų vietos. Tikrai šauniai atidirbtas receptas ir patrauklus pateikimas.

Rinkodara – 4
Sudėtis – 3
Skonis – 4
Viso: 12 balų

 

2 vieta – Jautienos virtos dešrelės.

 

jautienos virtos dešrelės

   Pirmi Eglės žodžiai paragavus – „atrodo, kad valgyčiau žmogų“. Nežinau kada ji ragavo žmogienos, bet čia mano didžiausias įspūdis apie šį produktą. Pačios liesiausios dešrelės (mat jautiena – neriebi mėsa), taigi vertinant maisinių verčių ir kainos santyki – pati nepatraukliausia prekė. Kilogramo kaina antra pagal didumą, o dešrelės kaina – 50ct. Įdomus faktas: nei naudojamas tropikų sulčių ekstraktas, nei trijų cukrų kombinacija (laktozė, dekstrozė, cukrus) visiškai neprideda saldumo. Taip pat tai buvo fiziškai kiečiausios dešrelės. Jei patiktų skonis – visai nieko variantas užkąsti.

Rinkodara – 5
Sudėtis – 6
Skonis – 2
Viso: 13 balų

 

1 vieta – Pro Natura.

Nematekas virtos Pro natura desreles

     NUMERIS VIENAS. Ragavau ir lyginau su visomis kitomis dešrelėmis: skonis, tekstūra, vaizdas – geriausi. Maža to, sudėtyje 11 ingredientų, o vienintelis „konservantas“ – vitaminas C (askorbo rūgštis). Pakuotė gudriai įvardina esminį bruožą prieš konkurentus – „BE NITRITINĖS DRUSKOS“, reiškia galime tiek kepti, tiek virti, tiek valgyti termiškai neapdorotas. Pakuotėje dujų kiekis mažesnis, nei įprastai – tarsi palikta vietos vaizdžiai parodyti, kad pakuotėje iš dešrelių neišsiskiria vanduo. Taip pat tai vienintelis gamintojas nurodantis, kad naudojamos natūralios kvapiosios medžiagos! Iš esmės sužavėjo ir sulaužė visus mitus apie virtas dešreles. Nuo šiol tai bus geriausias PikNik draugas kai reikia užkąsti! O jei pasiseks, galbūt Nematekas taps ir KetoAvocado ir keto bendruomenės draugais!

Rinkodara – 3
Sudėtis – 5
Skonis – 6
Viso: 14 balų

O kurios dešrelės jums patinka labiausiai?

Marius keto

Su meile, Marius

 

Grįžti į tinklaraštį

2 komentarai (-ų)

Ačiū už išsamų tyrimą, labai pravers ;)

Aušra

Ačiū už tokį informatyvų straipsnį :)

Ieva

Rašyti komentarą