cinamonas ir jo nauda

Cinamonas🤎 - ne tik maistas, bet ir vaistas⚖

     Cinamonas jau naudojamas daugiau nei 4 tūkstančius metų, nuo senovės Egipto ir Biblijinių laikų iki pat dabar. Pasak Dr.Axe. cinamonas (kartu su alyvuogių aliejumi, mira ir kitais komponentais) buvo švęsto balzamo sudėtyje, kuris tais laikais buvo naudojamas gydyti begalę negalavimų. Istorijoje randame pasakojimų bylojančių kaip cinamonas saugojo nuo maro, o šiai dienai žinome, kad cinamonas puiki apsauginė ir gydanti priemonė padedanti kovoti su bakterijomis, patogenais ir netgi senėjimu.

cinamono medis

Cinamono naudos

 1. Sumažina širdies ir kraujotakos sistemos sutrikimų riziką. Mažina „blogojo“ cholesterolio kiekį ir padidina „gerojo“. Mažina padidėjusį kraujospūdį
 2. Gali padėti apsisaugoti nuo vėžio (trūksta klinikinių tyrimų). Mažina vėžinių ląstelių augimą ir yra toksiškas esamoms ląstelėms.
 3. Anti-kancerogeninės funkcijos. Antioksidantas padedantis išvengti neigiamo toksinų ir oksidacinio streso poveikio.
 4. Padeda malšinti Alzheimerio ir Parkinsono ligų simptomus
 5. Pagerina kraujotaką ir pernešamo deguonies kiekį. Super papildas užsiimant fiziniu aktyvumu.
 6. Natūralus skausmo malšintojas. Malšina artrito ir osteoporozės skausmus
 7. Puikus konservantas tiek maistui tiek „kūno organams“. Stiprina imunitetą ir stabdo senėjimo procesą.
 8. Anti-virusinė funkcija. Gali padėti išvengti peršalimo bei gripo. Tyrimai rodo, kad gali būti efektyvus kovoje su ŽIV.
 9. Antiuždegiminė funkcija
 10. Gali padėti metaboliniams sutrikimams spręsti. Palengva policistinių kiaušidžių simptomą
 11. Padeda sumažinti poreikį cukrui
 12. Sumažina maisto virškinimo diskomfortą
 13. Gali padėti pagerinti regėjimą ir mažina akių sausėjimą

Antioksidantas

     Cinamonas taip pat žinomas kaip ypač stiprus antioksidantas, kurio ORAC reitingas 131.000. Palyginimui: granato vaisius – 10.500, mėlynės – 3.200, o brokolis 900.

ORAC antioksidantai

     Vienas efektyviausiu cinamono panaudojimo būtų – odos priežiūrai (ypatingai jei turite aknę). Sumaišius cinamoną su medumi gausite puikią veido kaukę, kuri padės įveikti odos negalavimus. Ta pati kombinacija gali padėti ir su artrito skausmu arba galvos skausmu smilkiniuose. O jei vietoj medaus pasitelksite aliejų gausite puikią priemonę lūpytėms paputlinti.

Efektas cukraus lygiui kraujyje

     Cinamonas padeda sureguliuoti cukraus lygį kraujyje. Negalvokite, kad tai reikalinga tik diabetu sergantiems. Anaiptol – cukraus lygis kraujyje yra mūsų pagrindinis savijautos rodiklis. Kai jis krenta tampame irzlūs ir alkani, tuo tarpu, kai jis stabilus, mūsų emocinė ir psichologinė būsena taip pat susibalansuoja. Netgi nuovargis pavalgius yra susijęs su cukraus lygio pokyčiu, taigi norėdami kaip įmanoma to išvengti, praturtinkite savo dienos racioną cinamonu.

     Cinamonas ypatingai efektyvus netgi diabeto atveju. 2011 metų tyrimų meta analizė atlikta UC Davis universitete nustatė, kad mitybos papildymas cinamonu buvo lygiai tiek pat efektyvus kaip ir vaistų nuo diabeto naudojimas. Dar svarbiau, kad toks pat efektyvumo reitingas kūno glikemijai buvo pasiektas be jokių šalutinių efektų, lyginant su medikamentais.

Kova prieš bakterijas ir grybelius

     Dar viena super-funkcija, kurią atlieka cinamonas – kova su kandida. Atlikus tyrimą su 50 gamtos medicinos preparatų paaiškėjo, kad cinamonas patenka į TOP4 efektyviausiųjų kovojant su kandidos mieliagrybiu. Net jei šios problemos ir neturite, cinamonas tikrai sumažins riziką pasigauti šlapimo takų infekciją.

Smegenų veiklai ir atminčiai

     Cinamono veiklioji medžiaga, kuri suteikia savitą kvapą ir aromatą – cinamaldehidas. Tyrimai rodo, kad ši veiklioji medžiaga gali padėti sureguliuoti neuronų aktyvumą smegenyse, to pasėkoje sumažinamas arba pašalinamas nuotaikų svyravimas. Tai gali ne tik padėti sumažinti emocinio valgymo tikimybę, bet ir padėti priimti svarbius sprendimus.

     Dalis cinamono medžiagų apykaitos metu kepenyse virsta natrio benzoatu, kuris kiek vėliau patekęs į smegenis stimuliuoja smegenų sritį hipokampą ir suteikia jai taip vadinamo plastiškumo. Ši smegenų sritis atsakinga už atmintį ir trumpai tariant cinamonas suteikia galimybę tapti dar stropesniais mokiniais.

Cinamonas ir NEcinamonas

     Jei kyla klausimų apie cinamono kokybę, reiktų atsižvelgti į dvi jo rūšis. Neretai galite susidurti su diskusija apie cinamoną, kurios smaigalyje – Ceilono cinamonas. Ceilonas – senovinis Šri Lankos pavadinimas, taigi iš ten kildinamas, tikruoju cinamonu (Cinnamomum verum) vadinamas prieskonis. Tuo tarpu pigioji jo versija – kinietiškas cinamonas (Cinnamomum aromaticum) dar vadinamas kasija.

     Taigi, kaip žinoti ar tikrai naudojate cinamoną, o ne kasiją?  Pastarojo skonis ir aromatas aštresnis ir stipresnis, o Ceilono švelnesnis. Taip pat intensyvumu skiriasi ir spalva. Nors didžioji dalis efekto tarp šių dviejų cinamonų sutampa, tačiau vartojant per burną reiktų rinktis Ceilono cinamoną, nes kinietiškas jo pusbrolis gali turėti neigiamą įtaką kepenims vartojant didesniais kiekiais.

     Atpažinti vizualiai labai lengva: jei perkate smulkintą, ieškokite užrašo "Ceilono cinamonas", o jei norite susismulkinti patys - vizualiai šie du atrodo taip:

ceilono cinamonas ir kasija

Apibendrinimas:

    Cinamono mityboje norėtumėte naudoti kuo daugiau! Puikiausiai dera su kava, keto kava, citrinų žievelių arbata. Taip pat nebijokite naudoti kaip prieskonį maiste. O kai skauda sąnarius, raumenis, galvą, odą - pasidarykite tepaliuką iš cinamono/aliejaus/medaus ir pamaitinkite savo kūną išoriškai.

     Jei patiko šis straipsnis ir norėtumėte išreikšti dėkingumą, galite tapti KetoAvocado Patreon remėjais (taip pat gausite privilegiją užsakyti straipsnio temą)

Marius ketoavocado

Grįžti į tinklaraštį

Rašyti komentarą